› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Barbara Nowacka w Elblągu: "Jesteśmy dzisiaj tu, w Olsztynie..."

› wybory 2015 ponad rok temu    21.10.2015
Maciej Markowski
komentarzy 6 ocen 18 / 83%
A A A
 fot. Mateusz Milanowski

Końcówka kampanii wyborczej jest niezwykle gorąca w Elblągu. Po wizytacji Prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego, Marszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kolejna figura z politycznej szachownicy postanowiła na swojej wyborczej ścieżce umieścić nasze miasto. Mowa o współprzewodniczącej Twojego Ruchu i liderce Zjednoczonej Lewicy – Barbarze Nowackiej. Dzisiaj (21 października) o godzinie 11:15 (planowo 10:45) odbyła się na Starym Mieście konferencja prasowa, w której dopomagali miejscowi kandydaci, m.in. Małgorzata Prokop-Paczkowska i Władysław Mańkut oraz rzecznik prasowy Sojuszu Lewicy Demokratycznej Dariusz Joński.

Barbara Nowacka prezentowała swoją partię przede wszystkim jako odtrutkę na rządy dwóch liderujących w sondażach ugrupowań: Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości – jako szansę na dobrą zmianę w polskiej polityce. Rozpoczęła zatem klasycznie – od wyliczania błędów głównych oponentów. Zarysowała w obrębie swojego wywodu dwa grzechy główne partii rządzących: PiS uważa, że nadchodzące wybory już wygrali, natomiast PO obywatelom po prostu się przejadło. Partia Jarosława Kaczyńskiego zamierza składać projekty ustaw, które już jakiś czas temu były składane, np. dotyczący kwoty wolnej od podatku. Platforma z kolei zmęczyła wszystkich swoimi rządami, zapominając przy tym o obywatelach: 

- Pieniądze, które pozyskali z Unii kompletnie nie przekładają się na dobrobyt jednostki - jak zauważyła Barbara Nowacka.

Liderka Zjednoczonej Lewicy przypominała także o zasługach za czasów rządów lewicy, m.in. o przyroście PKB na poziomie 7% - wyniku którego żadna partia nie osiągnęła. Apelowała o szansę dla tych, którzy zadbają o politykę społeczną, emerytalną, dobrą edukację, innowacyjną gospodarkę czy nowe miejsca pracy. To właśnie Zjednoczona Lewica ma dać na to wszystko szansę. Przestrzegała także przed wyborem Prawa i Sprawiedliwości, które może dokonać zamachu na wolność obywatelską oraz Platformy Obywatelskiej, która nie ma żadnych narzędzi, aby temu zapobiec. Zanim głos zabrał wiceprezydent Elbląga, Barbara Nowacka wzywała do oddania głosu na jej partię:

- Jeśli ktoś się nie zgadza na to, co szykuje się w polskiej polityce za rządów dwóch największych partii, to ma szansę zagłosować na Zjednoczoną Lewicę. Dlatego jesteśmy dzisiaj tu, w Olsztynie...

Pomimo obecności w Elblągu, nie mogło nie paść pytanie o wczorajszą debatę i jej ogólną ocenę, na które kandydatka Zjednoczonej Lewicy odpowiedziała:

- Negatywnie zaskoczyło mnie to, że Panie Szydło i Kopacz powiedziały dokładnie to samo, co mówiły dzień wcześniej – powtórzyły te same kwestie. Czułam się, jak na odtworzonym po raz drugi spektaklu. Wszystko poleciało właściwie z tej samej taśmy, na tę samą nutę – to było zwyczajnie nudne. Widzimy, że Platforma i PiS niewiele mają do powiedzenia poza paroma uwagami, PR-owymi chwytami, rzucaniem się na siebie.

Nie zabrakło także romantycznych zwiastunów pomyślności w postaci – jak skrzętnie zauważyła Małgorzata Prokop-Paczkowska – odegnanego deszczu i wychylającego się zza chmur słońca, które zaświeciło właśnie dla Zjednoczonej Lewicy.

 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (6)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ nnnnnn
  ponad rok temu ocena: 41%  6
  precz z tym nierobem Mańkutem!!! co on takiego zrobił dla miasta? a no NIC tylko ***ział w stołek. Niech redakcja sprawdzi jego i jego siostre i kupno działek w Krasnym Lesie!!! Boże widzisz i nie grzmisz na takich pchaczy do koryta!!!!
  odpowiedz oceń komentarz 9 13
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ WON!!!
  ponad rok temu ocena: 7%  5
  http://niezalezna.pl/72137-zna...
  odpowiedz oceń komentarz 1 13
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ NoName
  ponad rok temu ocena: 75%  4
  Sprawdziłem ten autokar (WN4924F) w ewidencji autobusów i z raportu wynika że ów pojazd porusza się po drogach bez ważnego przeglądu technicznego. https://bezpiecznyautobus.gov.... Należy się mandat w wysokości od 20 do 500 zł oraz zatrzymanie dowodu rejestracyjnego :P
  odpowiedz oceń komentarz 6 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ NoName
  ponad rok temu ocena: 35%  3
  Precz z komuną
  odpowiedz oceń komentarz 6 11
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kol
  ponad rok temu ocena: 50% 2
  "KOMUNA" jak piszesz skończyła się w 1998roku.
  ~ Tow Szmaciak
  ponad rok temu ocena: 46%  1
  To ona już prezentuje poziom amerkański, jak Bush był w Warszawie to myślał ze jest w Pradze. Ot badziewie, badziewie - czyli lewica w całej okazałości.
  odpowiedz oceń komentarz 11 13
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.