› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy jest jeszcze coś, co możemy dla Ciebie zrobić, Wyborco?

› wybory 2015 ponad rok temu    18.10.2015
Bartłomiej Ryś
komentarzy 21 ocen 68 / 49%
A A A
Jerzy Wcisła od partii KORWiN otrzymał... łopatęJerzy Wcisła od partii KORWiN otrzymał... łopatę fot. Bartłomiej Ryś

Kampania wyborcza na ostatniej prostej. Do ciszy wyborczej pozostało zaledwie kilka dni. Każda okazja do zaprezentowania swojej osoby i swojego komitetu jest dobra. Nawet wtedy, gdy pada deszcz, a pogoda bardziej przypomina tę zimową, niż jesienną. A okazja nadarzyła się sama dzięki Dariuszowi Bocianowi i konkurencyjnej gazecie portEl.pl.

Na początku słowo wyjaśnienia. To, że w organizację imprezy włączyła się konkurencyjna gazeta internetowa, praktycznie nic nie znaczy. Jako dziennikarze mamy obowiązek relacjonować dla naszych Czytelników wszystko to, co wydaje nam się ważne. A naszym zdaniem – dzisiejsza impreza na Placu Jagiellończyka właśnie takim ważnym wydarzeniem była.

Jak tłumaczył nam Rafał Gruchalski, naczelny portEl, organizatorzy byli o krok od podjęcia decyzji o tym, aby piknik wyborczy odwołać. Dlaczego? Przez deszczową pogodę i dość niską temperaturę, która, niestety, skutecznie odstraszyła elblążan. Jednak same komitety w większości zdecydowały, że chcą, aby impreza odbyła się zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami.

A co na samym pikniku? Platforma Obywatelska po raz kolejny pokazała swoją wielkość – również tę finansową. Mnóstwo koszulek, banerów, baloników, ciepłych pierogów, czerwonego barszczu, krówek, ulotek i wszelkich innych gadżetów, które zachęcałyby potencjalnych wyborców. Spotkaliśmy Piotra Cieślińskiego, Jerzego Wcisłę, ale i również pozostałych, lokalnych działaczy PO. Udało nam się porozmawiać z Piotrem Cieślińskim na temat „spamu reklamowego”, o którym już wspominaliśmy na naszych łamach. Jego wypowiedź opublikujemy już jutro.

Prawo i Sprawiedliwość – skromnie.

- Oceniam dzisiejszy piknik pozytywnie, jak najbardziej. Wprawdzie w gronie sztabowców, w gronie komitetów na razie, ale mam nadzieję, że mieszkańcy jeszcze się pojawią. Jest to taka impreza otwarta, w której nikt agresywnie do siebie nie podchodzi, przedstawia swoje programy, przy okazji dodatkowe występy artystyczne. Jest to forma bardzo pozytywna podejścia do kampanii. Warto robić tego typu imprezy – mówił Marek Pruszak.

- Dziś skromnie, ale pracujemy w terenie. Kandydat, pan Jerzy Wilk, jest w Działdowie, bo nie tylko nasze miasto, ale jest również kilka innych powiatów, gdzie trzeba z ludźmi się spotkać. Zebraliśmy, profesjonalnie, problemy ludzi ze wszystkich powiatów. Staramy się być z ludźmi, blisko ludzi.

Pojawili się również przedstawiciele KORWiN, którzy ze sceny, podczas swojego 10-minutowego występu rozwinęli listę afer PO oraz wręczyli Jerzemu Wciśle łopatę.

- Widać przepaść finansową pomiędzy partiami. Partie wiodące, rządzące nie dość, że zasypały i zakleiły cały Elbląg, to jeszcze tutaj mają szanse popisać się pieniędzmi z subwencji partyjnych. Także my tutaj skromnie, ale staramy się nawiązać dialog z mieszkańcami. PO przechodzi samą siebie. Zabronili sprzedaży w szkołach drożdżówek, coca-coli i kawy, a dziś chodzą z cukierkami-krówkami, które również są w szkole zabronione. Śmiech na sali – mówił Michał Szydlarski.

- Reakcje mieszkańców są pozytywne jeżeli mówimy o picie naszego napoju energetyzującego – KORWiN Energy Drink. Rozchodzi się ładnie. Co do programu – widzę, że są tutaj tylko zwolennicy poszczególnych partii. Mieszkańców raczej nie widzę, pogoda zrobiła swoje. Myśleliśmy, że impreza zostanie odwołana – kontynuował Szydlarski.

Na scenie i na stoisku promował się również Ruch Kukiz'15 z m.in. Moniką Patrą-Więckowską:

- Pogoda nas troszeczkę zawiodła, ale myślę, że mieszkańcy jeszcze do nas dotrą. Oczywiście, że czujemy się zdominowani przez dwie „wiodące” partie. Na scenie chciałam właśnie powiedzieć na ten temat, że w naszym mieście widać dość agresywną kampanię wiadomo której partii. My finansujemy się z własnych środków i chcemy pokazać obywatelom, że można. Jeździmy, spotkamy się z ludźmi w regionie i myślę, że to odniesie jakiś skutek. Nie wiem czy agresywna kampania generalnie spotka się z dobrym wynikiem.

Jakie reakcje ludzi na Kukiza?

- Szczerze? Jestem pozytywnie zaskoczona. Nie wiem, zobaczymy. Generalnie to, co widzimy w sondażach, to moim zdaniem obraz troszeczkę zaszyfrowany. Zobaczymy 25 października.

Skromne stoisko również miała Partia RAZEM, którą ponownie reprezentowały trzy Panie.

- Jak na warunki pogodowe, to jest całkiem nieźle. Dopiero zaczęliśmy, jest sporo ludzi, ale myślę, że będzie więcej osób zainteresowanych. Cieszę się, że możemy tu być, cieszę się, że możemy się wszyscy pokazać, porównać programy – wyborcy w Elblągu mają na to szansę. Oczywiście, że widać przepaść finansową pomiędzy skromnymi komitetami, a dużymi partiami. Nie będę wymieniała nazwisk, ale widać to na ulicach miast i w mediach szczególnie dwóch komitetów. Są w tej uprzywilejowanej pozycji, że ich na to stać. Nas jeszcze nie, ale my nadrabiamy to bardzo, bardzo ciężką pracą. Wychodzimy do ludzi, rozmawiamy, mam nadzieję, że to również okaże się skuteczne – mówiła Małgorzata Sandecka.

Łukasz Grużewski z Nowoczesnej zamiast krótkiej wypowiedzi, porozmawiał z nami aż przeszło 8 minut. Z panem Łukaszem umówiliśmy się już wkrótce na wywiad z cyklu „Rozmowy przy kawie” i właśnie wtedy szczegółowo zaprezentujemy jego osobę.

PSL rozdawał również różne gadżety „firmowe”, ale częstował również ciastem. Spróbowaliśmy – było naprawdę smaczne!

- Aura nie sprzyja temu, może nie ma tylu ludzi, co byśmy chcieli, ale ogólnie widzę, że jest spokój pomiędzy komitetami i nie ma tam żadnych sporów czy czegoś. Myślę, że... dobra impreza – mówił kandydat PSL Marek Zamojcin, który pochodzi z Tolkmicka.

Co wynieśliśmy z pikniku? Kilkanaście ulotek, pięć sztuk balonów, dwa kubki kawy, jeden kubek barszczu czerwonego, dwie pieczone kiełbaski, dwa pierogi, trzy smycze, dwa kawałki ciasta, puszkę napoju energetyzującego, kilka sztuk „krówek”, długopisy, zaczepki do ubrań, butelkę mleka... Nikt nie proponował hummera – a szkoda.

No cóż – kampania! ;)

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (21)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ sklep online
  ponad rok temu ocena: 0%  21
  kozaaaaaaaaaaak :D
  odpowiedz oceń komentarz 0 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mechanik rzeszów
  ponad rok temu ocena: 0%  20
  fajny art, piszcie wiecej
  odpowiedz oceń komentarz 0 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mechanik rzeszów
  ponad rok temu ocena: 0%  19
  bardzo fajnie xddddd
  odpowiedz oceń komentarz 0 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ podnośnik żaba
  ponad rok temu ocena: 0%  18
  fajnie napisane
  odpowiedz oceń komentarz 0 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ rudolf
  ponad rok temu ocena: 69%  17
  Jest cos co jeszcze moga zrobic!Zejsc mi z oczu!!!!
  odpowiedz oceń komentarz 9 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ tyle
  ponad rok temu ocena: 76%  16
  już nie oszukujcie narodu i nie okradajcie go
  odpowiedz oceń komentarz 13 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ccccccx
  ponad rok temu ocena: 80%  15
  Wcisła z łopatą, no koń by się uśmiał, ale lans nieroba!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz 16 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ anty PO
  ponad rok temu ocena: 76%  14
  piękne flagi ma pani gelert - boki zrywać peowcy zasiedli do klawiatur - mało was tak na oko 30. czyżby reszta pojechała kopać przekop z jurkiem
  odpowiedz oceń komentarz 13 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ piszmy uczciwie
  ponad rok temu ocena: 69%  13
  Pan Szydlarski się myli tym stwierdzeniem "to jeszcze tutaj mają szanse popisać się pieniędzmi z subwencji partyjnych. ". Każda forma reklamy podczas wyborów finansowana jest ze środków Komitetu...każdy kandydat wpłata środki na swoją kampanię wyborczą na to konto Komitetu. Nie ma mowy o pieniądzach publicznych
  odpowiedz oceń komentarz 9 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ darek
  ponad rok temu ocena: 23%  12
  najlepsza kandydatka od Stonogi a nie ma jej nawet na zdjęciach
  odpowiedz oceń komentarz 3 10
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 71%  11
  Zgiń przepadnij zła maro....
  odpowiedz oceń komentarz 12 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ klik
  ponad rok temu ocena: 54%  10
  PO merytorycznie i profesjonalnie. PiS przestał szanować wyborców? KORWIN niczym b. Samoobrona? Pozostali,tylko ... to że byli.
  odpowiedz oceń komentarz 13 11
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ turban
  ponad rok temu ocena: 19% 9
  naiwny glupcze. PO mogla sobie zorganizowac najwieksza fete, wydac najwiecej na plakaty bo maja najwiecej pieniedzy. skad? a to bardzo proste. od 8 lat ta partia o charakterze zorganizowanej grupy przestepczej okrada polakow. za niszczenie polskiego przemyslu tuskowi i jego poplecznika niemcy wyplacaja premie w milionach euro. to tusk gasil swiatlo w polskich stoczniach oraz kopalniach. dodatkowo w PO siedzi kilku banderowcow ktorzy sa magnesem funduszy z ukrainy. dlatego tez ta POwska mafia moze sobie pozwolic na taka ilosc reklam w mediach itd.
  oceń komentarz 3 13
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ elblazanka
  ponad rok temu ocena: 12%  8
  Będzie przekop. Jery Wcisła o to zadba :)
  odpowiedz oceń komentarz 2 15
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ tw bolek
  ponad rok temu ocena: 86% 7
  łopate dostał to do roboty
  oceń komentarz 12 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kot nie umie słuchac, nie powiniem mówić.
  ponad rok temu ocena: 46%  6
  Korwinowcy, to kolejni, którym wydaje się, że budowa Kanału polega na machaniu łopatą. Bardzo dobrze, że im Wcisła tą łopatę zabrał, bo by sobie krzywdę zrobili. I dobrze, że powiedział, że o kanał trzeba walczyć w gabinetach, na rozmowach z kryptoekologami i przeciwnikami tej inwestycji, a nie popisywać się raz na cztery lata podczas wyborów.
  odpowiedz oceń komentarz 6 7
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ turban
  ponad rok temu ocena: 40%  5
  ciekawe czy ten pajac cieslinski tak szybko POsprzata PO sobie ten syf na miescie? wisi doslownie na kazdym slupie,lampie,scianie,smietniku. wszedzie. nastepny pajac jurek motorowka ktory zostal odwolany w 2013 roku w referendum gdy wchodzil w sklad nieudolnej,aroganckiej,butnej i bezczelnej ekipy grzesia .n jezdzi przyklejony do czerwonego hamera. skad oni maja na to kase? dlaczego np uczciwy normalny kandydat nie robi takiego syfu wokol siebie? kazda reklama ma za zadanie wypromowac jak najwieksze gowno. kazda reklama im wieksza tym lepsza wcisnie wadliwy towar nawinemu klientowi. dobrych kandydatow nie trzeba reklamowac bowiem ich dzialnia mowia same za siebie. niestety POwcow trzeba rozreklamowac bo na to gowno nikt normalny nie zaglosuje.
  odpowiedz oceń komentarz 10 15
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Marcin
  ponad rok temu ocena: 42%  4
  Afery PO-PSL trochę tego dużo ;) PS. Jurek już kopiesz?
  odpowiedz oceń komentarz 8 11
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PiS,PO, ZL, PSL i reszta
  ponad rok temu ocena: 48%  3
  Co partie polityczne obiecają Emerytom ??? Tylko moźliwość głosowania i ....... . Mam te partie i ich członków w ........... . ! CWANIACZKI. APELUJĘ BY ZASTANOWIĆ SIĘ BARDZO , BARDZO POWAŹNIE NAD SWOJĄ PRZYSZŁOŚCIĄ podczas wyborów.
  odpowiedz oceń komentarz 20 22
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dorian
  ponad rok temu ocena: 21% 2
  trzeba było słuchać bo ludzie korwina mówili o odszkodowaniach dla osób z którymi zerwano kontrakt emerytalny i podwyższono wiek.
  oceń komentarz 5 19
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Maciek
  ponad rok temu ocena: 44%  1
  zdęcie z rozwinięciem tej listy afer - mistrzostwo.
  odpowiedz oceń komentarz 32 40
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.