› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Dyskusja na niedzielę: Stonoga, Kukiz i inni – czy mają szansę?

› polityka ponad rok temu    16.08.2015
Bartłomiej Ryś
komentarzy 14 ocen 12 / 8%
A A A
 fot. se.pl

Elbląg przoduje nie tylko w kwestii liczby portali internetowych, ale i również pod względem ilości różnych ugrupowań polityczno-obywatelskich. Największym sukcesem może pochwalić się Obywatelski Elbląg, który ze swoim kandydatem zajął trzecie miejsce w wyborach samorządowych. Jesienne wybory do Sejmu i Senatu to debiut m.in. Zbigniewa Stonogi oraz Pawła Kukiza. Czy mają szansę na wygraną?

Wolny Elbląg, Czas na Elbląg, Obywatelski Elbląg, Elblążanie Razem i zapewne kilka innych, których nazw już dziś nie pamiętamy. Komitetów „obywatelskich” mieliśmy w naszym mieście kilka. Niestety, żaden z nich nigdy nie wprowadził swojego człowieka chociażby do Rady Miasta (a nie wspominając o funkcji Prezydenta). Dlaczego tak się stało?

No właśnie – dlaczego? Jeden z komitetów prowadził swego czasu bardzo spektakularną kampanię wyborczą. Trafił na dobry moment – elblążanie ponownie stanęli przed wyborem prezydenta z tzw. „PO-PIS”. Kandydat Obywatelskiego Elbląga był „bezpartyjny” i „obywatelski”. Był więc, przynajmniej w teorii, dobrą alternatywą dla, podobno, znienawidzonego duetu, którzy rządzi od wielu lat w całym kraju.

Koniec końców zajął tylko trzecie miejsce z ilością głosów o wiele mniejszą, niż Jerzy Wilk, kandydat PiS, który zajął drugie miejsce, a ostatecznie przegrał z Witoldem Wróblewskim.

Przyszłe wybory do Sejmu i Senatu do debiut takich komitetów (podobno również obywatelskich) jak Partia Zbigniewa Stonogi czy Ruch Pawła Kukiza.

Czy mają jakąkolwiek szansę na wygraną? Czy wprowadzą „swoich” do Parlamentu? Czy, podobnie jak w Elblągu, przegrają z kretesem?

Zapraszamy do niedzielnej dyskusji!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (14)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wniosek
ponad rok temu 14
Szkoda słów ,dyskusja niema sensu.I już poniższe właściwe spostrzeżenie jak można porównywać Kukiza do Stonogi, no jak? proszę się nie ośmieszać, no chyba , że to tak miało być?, czyżby ta strona miała swoich?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zgrywus
ponad rok temu ocena: 80%  13
Ja wiem jedno każde ugrupowanie polityczne z panem Lewandowskim w swoim składzie nie ma szans w wyborach, ciekawe czemu tak jest?;)
odpowiedz oceń komentarz 4 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 50% 12
Zadziwiająca konstatacja - proponuję zapoznać się najpierw z wynikami wyborczymi - na razie i Wolny Elbląg i Obywatelski Elbląg przekroczyły próg wyborczy ale dzięki metodzie proporcjonalnej nie uzyskały mandatów radnych . Ponadto drogi Panie polityka to nie sztuka zdobywania władzy ale jej sprawowania a do tego by władzę obserwować nie dość że nie warto jej sprawować to jeszcze nie warto się z nią fraternizować ....
~ Lucky Luck
ponad rok temu 11
Oj Ludzie Ludzie czy wy macie coś naprawdę z głowami czy tylko udajecie nienormalnych??? Pan Lewandowski Mariusz ma głowę pełną ciekawych pomysłów ale ludzie wokół niego ciągle go gaszą.I jak by to on był jednym z radnych o Elblągu by nawet mówili w Brukseli,Moskwie czy w Waszyngtonie.Nie chodzi o głupoty i smieszne sytuacje,chodzi o mądre podejmowanie decyzji.Zatorze Pozdrawia Mariusza Lewandowskiego
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 10%  10
Partie to zarządzanie personalne - tworzą swoje struktury pod określone osoby i grupy interesów. Ruchu Obywatelskie to wolność zdania opinii i działania. Warto eksperymentować bo w końcu partię podzielą się na kolejne frakcje i frakcyjki . Jedyne co te partie trzyma w kupie to dotacje z naszych podatków i wodzowie którzy wycinają własną konkurencję łamiąc własne ugrupowania. Walczyć można o sprawę nie o stołki a w partiach bez stołka nie znaczysz nic . Tyle że czasem prócz stołka masz też pętlę na której bardzo łatwo zawisnąć i o tym polityce też czasem zapominają...
odpowiedz oceń komentarz 1 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BARON
ponad rok temu ocena: 100% 9
Panie Lewandowski - jest takie piękne polskie przysłowie, które doskonale opisuje to co Pan napisał i całą Pańską działalność, po tak chwalonym przez Pana referendum, które tak naprawdę pogrązyło to miasto: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć". To jest kwintesencja tego, że nikt o zdrowych zmysłach i nikt poważny z panem nie chce "znaleźć"!
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 8
Drogi Baronie najlepiej nie szukać czego się nie zgubiło . To co Pan pisze jest dowodem na Pana głupotę - przypominam że tysiące Elblążan do dziś spłaca zadłużenie w ZBK po drakońskich podwyżkach jakie wprowadził Tomasz Lewandowski i że gdyby nie Rererendum to niemiecka spółka DCM stała by się partnerem spółki Akwapark a Elbląg pewnie straciłby miliony w gruntach na spacerowej i obiektach MOSIR-u . Proponuję sprawdzić przykład Zielonej Góry i zastanowić się dlaczego Pan Kucharczyk był jednocześnie pracownikiem MOSIR-u liderem młodych demokratów radnym i jednym z udziałowców spółki DCM . Myślenie jak widzę boli - Pan drogi Panie nie znajdziesz własnych sznurowadeł i butów . Ale ma Pan racje - ludzie POważni niczego ze mną nie znajdą - ja wole tych skutecznych i bez POwiązań . A to czego szukam znajduję sam - nie potrzebuję tu POmocników .
~ xyz
ponad rok temu ocena: 33%  7
Jednym słowem można pisać tylko o prognozie pogody panie Ryś.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jk0
ponad rok temu ocena: 75%  6
Kryminaliści, którzy za nic mają polskie prawo i ludzie z wyrokami brną do władzy. Jak wygrają może być wesoło :)
odpowiedz oceń komentarz 6 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tereska
ponad rok temu ocena: 100%  5
Autor nie zna się i pisze pierdoły. Czas na Elbląg to był komitet koalicyjny PO-PIS w 2002 r. Jak można porównać komitety wyborcze wyborców często finansujące się z własnych składek z machinami finansowymi partii politycznych? Taka dyskusja jest bez sensu.
odpowiedz oceń komentarz 9 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lucky Luck
ponad rok temu ocena: 43%  4
Zbigniew Stonoga może nie ma tej szansy ale jego współpracownicy mają,a Paweł Kukiz który obstawił się ludźmi Schetyny czyli platformą obywatelską ma coraz mniejsze szanse.Prawda jest taka że w wyborach na jesień wygra więcej OBYWATELSKICH stowarzyszeń ugrupowań mini partii niż jak to było wcześniej.KORWIN ma też ogromną szansę bo bliżej KORWINISTOM do STONOGI niż Kukizowi do STONOGI lub KORWINA. A to co w zeszłym roku się nie udało w Elblągu to tylko i wyłącznie wina sztabu Pana Edmunda Szweda.Obstawił się ludźmi którzy nie słuchali dobrych rad więc pretensje niech mają do siebie.Obywatelski Elbląg tworzył coś pięknego,aż do chwili gdy w szeregach nie pojawił się monciwoda,fałszywiec.Cwaniak który pozjadał wszystkie rozumy.Pan Szwed wygrał by żeby słuchał odpowiednich ludzi.Myślę że Stonoga i KORWIN nie popełniają tego błędu bo Paweł Kukiz już popełnił.
odpowiedz oceń komentarz 3 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xyz
ponad rok temu ocena: 70%  3
Jak można łączyć jakiegoś Stonogę z Pawłem Kukizem? Pan Stonoga to chyba ma coś z wymiarem sprawiedliwości, i gdzieś czytałam, że ma zamiar opuścić granice kraju przed wyrokiem do odsiadki.To chyba jakieś nieporozumienie, prawda?
odpowiedz oceń komentarz 7 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Neo
ponad rok temu ocena: 86%  2
Oj ktoś tu chyba Rysiu nie jest na bieżąco ;) Wczoraj Stonoga zadeklarował ucieczkę do innego kraju, co dziś potwierdził na swoim profilu. I gdzie tu rzetelność dziennikarska?
odpowiedz oceń komentarz 6 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xyz
ponad rok temu ocena: 83%  1
Co za tytuł , a inni to kto SLD.PIS, czy PO.Tych wymienionych to My mamy dosyć.
odpowiedz oceń komentarz 5 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.