› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Firmy szukają odpowiednich pracowników, których już brakuje

› biznes ponad rok temu    22.10.2015
Mateusz Milanowski
komentarzy 5 ocen 5 / 80%
A A A
 fot. Mateusz Milanowski

Podczas wczorajszych Elbląskich Targów Pracy bezrobotni mogli zmienić swoje życie zawodowe. Na zainteresowanych czekało 1315 ofert pracy. Niestety, jak mówili pracodawcy, osób chętnych do pracy z odpowiednimi kwalifikacjami brakowało.

Elbląskie Targi Pracy odbywają się od 9 lat. Wczorajsza, jesienna edycja była już 18-tą. Pojawiło się na niej w sumie 64 wystawców, z czego niecałą połowę stanowili pracodawcy. Nie zabrakło również agencji pracy i zatrudnienia, których stale przybywa. Ponadto tradycyjnie swoje stoiska mieli m.in. ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Państwowa Inspekcja Pracy oraz firmy szkoleniowe, szkoły i stowarzyszenia.

- Oferty są z różnych branż, począwszy od meblarskiej, przez budowlaną, elektryczną, mechaniczną, a także administracja, szkolnictwo, opieka nad osobami starszymi, czy praca dla konsultantów call center – mówiła podczas otwarcia targów Iwona Radej, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu.

Niestety, wielu pracodawców poczuło niedosyt wśród potencjalnych pracowników. Zdecydowana większość z nich to osoby o niskich kwalifikacjach. Części z nich w ogóle nie zależy na znalezieniu pracy. Problemem wśród osób poszukujących pracę jest brak umiejętności wymaganych przez pracodawców. W tym miejscu pojawia się główny problem – pracodawcy chcą kompetentnego pracownika, których brakuje. Nie są również zainteresowani szkoleniem ich z własnych pieniędzy przez dość długi czas, gdyż wiąże się to z dodatkowymi kosztami.


Okazuje się, że doszło do momentu, kiedy są oferty pracy i osoby bezrobotne. Problem w tym, że rynek pracy nie jest w stanie wchłonąć bezrobotnych ze względu na ich niskie kompetencje.

 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (5)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ say
  ponad rok temu ocena: 50%  5
  Kto się ustawi to ma
  odpowiedz oceń komentarz 2 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ SNAKE
  ponad rok temu ocena: 82%  4
  skoro pracodawcy szukają pracowników o wysokich kwalifikacjach to niech płacą dobrze a tacy pracownicy sami będą się zgłaszać zamiast dojeźdzać np. do trójmiasta
  odpowiedz oceń komentarz 9 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ :///
  ponad rok temu ocena: 82%  3
  Glupoty gadaja że nie zalezy na znalezieniu pracy, jakby nie zależało to by pojawiali sie, moze stracili wiare w to ze w eg znajdą cokolwiek, młodych poza szkołami nie widać było na targach wiecej osób w podeszłym wieku a dlaczego?bo powyjeżdżali jakby mieli liczyć na takie targi pracy to by dawno zginęli...nieskie kwalifikacje i brak checi?taki jest Eg...nieskie kwalifikacje, niskie pensje, brak ludzi...nikt za marne grosze nie chce robić, czego pracodawcy sie spodziewają...
  odpowiedz oceń komentarz 9 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nWo
  ponad rok temu ocena: 83%  2
  Taaaa stanowisko informatyka 1500 zł na rękę. Jeżeli takie wynagrodzenie oferowane jest w Elblągu to niema co się dziwić że brak ludzi do pracy. Najlepiej jeszcze zostawać po godzinach i robić robotę za Panie od tabelek bo one nie potrafią a jak się zatrudniały to w cv wpis był że obsługa komputera biegłą i znajomość pakietu office....chcecie ludzi ? dajcie im zarobić normalnie i traktujcie ich jak ludzi a nie niewolników.
  odpowiedz oceń komentarz 10 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ziutek
  ponad rok temu ocena: 80%  1
  No 2200 brutto w Tczewie! Faktycznie brakuje chętnych bo taka atrakcyjna praca że ho ho...
  odpowiedz oceń komentarz 8 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.