› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jarosław Kaczyński sabotowany w Elblągu przez… awarię mikrofonu!

› wybory 2015 ponad rok temu    16.10.2015
Maciej Markowski
komentarzy 11 ocen 43 / 84%
A A A
 fot. Bartłomiej Ryś

Kampania wyborcza weszła w decydującą fazę. Wczoraj, 15 października, w Hotelu Arbiter odbyło się spotkanie, na którym pojawił się jeden z najaktywniejszych obecnie polityków w kraju, czyli szef Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński. W około 20-minutowym wystąpieniu lider największej partii opozycyjnej w Polsce zdążył omówić kilka najważniejszych wątków i tematów kampanii. Nie omieszkał także wesprzeć swoich partyjnych kolegów (oraz koleżanek), którzy znaleźli się na liście wyborczej PiS-u w okręgu 34.

Skoro kampania rozgorzała na dobre, wszystkie czołowe polskie partie polityczne wyciągają najcięższy oręż. Możemy się spodziewać więcej odwiedzin czołowych polityków w naszym mieście. Prezes PiS-u wszedł na mównicę w akompaniamencie licznie zgromadzonego tłumu skandującego wyborcze hasło partii: „Damy radę”. Niestety tego dnia było sporo problemów natury technicznej, które wstrzymywały nieco płynność wywodu Prezesa Kaczyńskiego, co zgromadzeni i sam mówca potraktowali z przymrużeniem oka.

W swoim przemówieniu Jarosław Kaczyński wspominał o zmianach, które – po ewentualnym zwycięstwie w wyborach – chcieliby jako partia z większością w Sejmie i Senacie wprowadzić. Było więc o sześciolatkach, dofinansowaniu na dzieci (500 zł.), podniesieniu kwoty wolnej od podatku, systemie, który nie jest sprawiedliwy, o wyrównywaniu poziomu życia względem innych m.in. w jednym z najbiedniejszych województw, czyli warmińsko-mazurskim, o bezrobociu, które jest największe właśnie w naszym regionie, ale także o wspólnocie i solidarności, małych i średnich przedsiębiorstwach, przekopie Mierzei Wiślanej, wadze tradycji oraz historii pisanej w zgodzie z prawdą. Nawoływał także do maksymalnej mobilizacji i do wytężonej pracy przez ten w zasadzie ostatni tydzień przed wyborami.

Na sam koniec Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował krótko kandydatów z listy wyborczej okręgu elbląskiego m.in. Leonarda Krasulskiego, Jerzego Wilka, Karolinę Motykę-Kozioł czy Roberta Gontarza. Anonsowana była również konferencja prasowa, ale ostatecznie do niej nie doszło.

Wybory parlamentarne w 2015 roku odbędą się 25 października.

 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (11)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ sasza
  ponad rok temu ocena: 25%  11
  Mały czlowiek mający o sobie wielkie mniemanie,który zjadł kiedyś u kogoś bardzo smaczny OBIAT/ sic/ ,miał zaszczyt odwiedzić Elbląg i złożył nam obiecanki-cacanki,których nie jest w stanie spełnić.Przedstawił swoich ludzi,kandydatów do Parlamentu.Mamy się chwalić,szczególnie Leonardem Krasulskim-NIEMOWĄ,który w Sejmie grzał fotel kilka kadencji i nie wydukał ani jednego zdania.Dlatego głos oddany na tego nieuka,to głos stracony dla Elbląga!
  odpowiedz oceń komentarz 1 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kiler
  ponad rok temu ocena: 40%  10
  Dzioby w gore skocznyn churem-kaczki uuuu... Hahahaha
  odpowiedz oceń komentarz 4 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mobil 1
  ponad rok temu ocena: 60%  9
  Ludzie oni już byli i też się nie sprawdzili.
  odpowiedz oceń komentarz 12 8
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PO-was już
  ponad rok temu ocena: 18%  8
  można mówić co się chce, ale wygraną mają. Uważam odwrotnie, nic dotychczas się takiego nie stało, aby społeczeństwo trzeba było straszyć Kaczyńskim. Jeśli się mylę to proszę o informację czym zagroził społeczeństwu w korzystaniu z jego praw.
  odpowiedz oceń komentarz 3 14
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Krochmal
  ponad rok temu ocena: 63% 7
  Poniżej tylko niektóre z dokonań wspaniałych PiSuarów. Przyjemnej lektury! 1. Średnia płaca krajowa niższa ok 40% od obecnej . Za PISu w 2007 - 2691 zł , na koniec 2011r - 3682 zł 2. Płaca minimalna niższa o 50% od obecnej. Za PISu w 2007 - 936 zł, obecnie 1500 zł 3. " 3 mln mieszkań " 4. Zadłużenie zagraniczne w 2005 kiedy Pis objął władzę, wynosiło 132 mld.$. W roku 2007, kiedy PiS stracił władzę wynosiło 234 mld $.(rocznik statystyczny 2008 str. 606) W dwa lata ponad 100 mld. dolarów ( ok 320 mld zł przy obecnym kursie) zadłużenia więcej. 5. PIS tak obniżał podatki że obniżki weszły w życie gdy PIS już nie rządził. Przypominam: redukcja składek ZUS praktycznie od 2008 a PIT (głównie dla najbogatszych) od 2009. Po zredukowaniu składek obecny deficyt ZUSu to ok 60 mld na rok co skutkuje wzrostem zadłużenia Polski. 6. Rodzina Na Swoim - kosztuje budżet grube miliardy a jedyny jej efekt to dwukrotny wzrost cen mieszkań. 7. 7,7 km odcinek autostrady A6 oddany do użytku w 2007r . Wstrzym
  oceń komentarz 10 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Krochmal
  ponad rok temu ocena: 56% 6
  ...Wstrzymanie na dwa lata rozpoczętej już budowy A1 i A2. 9. Zapaść służby zdrowia. Po aresztowaniu kilku wybitnych lekarzy liczba przeszczepów spadła niemal do zera co kilkaset Polaków przypłaciło życiem. 10. Blisko mln Polaków wyjechało za chlebem za granicę. Za PISu liczba Polaków aktywnych zawodowo najniższa w dziesięcioleciu. 11. Wywalczenie organizacji Euro2012. Cały koszt blisko 100 mld zł spadł na rząd PO. 12. Gigantyczne rozdawnictwo publicznych pieniędzy : Rodzina na swoim, becikowe, ulgi prorodzinne, fundusz alimentacyjny , rozdawnictwo spółdzielczych mieszkań za złotówkę, budowa świątyń i odwierty Rydzyka. 13. W aferach ekipa kaczyńskiego pobiła wszelkie dotychczasowe rekordy. 14. Zakup za miliardy zł rafinerii w Możejkach. Od poczatku przynosi tylko straty które przekładają się na wyższą cenę paliw w Polsce. 15. Podpisanie przez min.tow.Jasińskiego niekorzystnej umowy gazowej. Efekt to najwyższe ceny gazu w Europie.
  ~ Krochmal
  ponad rok temu ocena: 50% 5
  ...16. Wymachiwanie szabelką w stronę Rosji spowodowało embargo na eksport mięsa, produktów roślinnych i mebli. Straty Polski to setki mln zł. 17. Pośmiewisko z rządu kaczyńskiego na arenie międzynarodowej. Przypominam "kartofle" w prasie zagranicznej i 3 min audiencję u prezydenta USA. 18. Wytropienie "UKŁADU". Jedyne co wytropił to układ we własnym rządzie ( Lepper, Kaczmarek, Netzel i Kornatowski ) 19. Państwo do dziś płaci wysokie odszkodowa dla osób pomówionych w raporcie Maciarewicza , a nikomu z WSI nie udało się postawić prokuratorskich zarzutów. 21. Budowa IV RP - nonsens i megalomania. Kto jeszcze dziś pamięta tą bzdurę. 22. Jedyny realny sukces ( dla wybranych) - anulowanie milionowych długów Kaczyńskiego z czasów PC. Jednak Kurski miał rację. "Ciemny lud" kupi każdą bajkę. Także tą o znakomitych rządach Kaczyńskiego"
  ~ fred kampinos
  ponad rok temu ocena: 55%  4
  Sprawcą awarii mikrofonu jest nikt inny tylko TUSK-hahaha no pisiory obrażać się
  odpowiedz oceń komentarz 12 10
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nikifor
  ponad rok temu ocena: 69%  3
  Boże jeśli istniejesz chroń przed nimi Polskę! Uzdrów społeczeństwo, które nie myśli samodzielnie i nie widzi tego co je otacza,a kieruje się tym co usłyszy i zobaczy w TV! Czy na pytanie: "Kiedy w Polsce będzie normalnie?" po wyborach usłyszymy odpowiedź "Już było!"
  odpowiedz oceń komentarz 24 11
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ xyz
  ponad rok temu ocena: 29%  2
  Jarek Polskę zbaw!
  odpowiedz oceń komentarz 8 20
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ krasnal81
  ponad rok temu ocena: 57% 1
  Jarek to powinien miejsce zarezerwować w psychiatryku
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.