› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jerzy Buzek spotkał się z elbląskimi przedsiębiorcami. Mówił również o przekopie Mierzei

› polityka ponad rok temu    2.10.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 9 ocen 8 / 25%
A A A
 fot. Mateusz Milanowski

Wcześniej Bronisław Komorowski, dziś profesor Jerzy Buzek – tak w skrócie można opisać ostatnie działania Marszałka Jacka Protasa, który zaprasza do Elbląga, w ramach kampanii wyborczej, znane osobistości. Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego spotkał się w Hotelu Elbląg z elbląskimi przedsiębiorcami. Mówił również o przekopie Mierzei Wiślanej.

- Gdyby mnie ktoś dziś zapytał o to, czy jestem za przekopem Mierzei, odpowiadam: tak, jestem. Elbląg nie może bez tego rozwijać się jako port, połączony z całą siecią dróg wodnych w Europie – mówił prof. Jerzy Buzek.

Buzek zaznaczył, że wie o ekologicznych skutkach takiego przekopu, jednakże zaznaczył, że, podobnie jak Kanał pomiędzy Renem a Dunajem, może to być inwestycja opłacalna ekonomicznie, ale i również atrakcja turystyczna.

Na spotkaniu z przedsiębiorcami apelował natomiast o rozsądek. Zauważył, że wiele firm pobrało już dofinansowania unijne, ale nie zaplanowało swojej działalności na 5-10 lat do przodu. Takie działania mogą być zgubne. W swoich osądach powoływał się na doświadczenie i fakty – wspomniał tu m.in. o Hiszpanii.

Więc jak powinni postępować przedsiębiorcy? Za cel muszą sobie postawić współpracę z uczelniami i samorządami. Duże wsparcie, również finansowe, ma zagwarantować Urząd Marszałkowski, ponieważ to właśnie tam podejmowane są decyzje o przydziale tych większych środków.

Zapraszamy serdecznie na nasz zapis LIVE całego spotkania z przedsiębiorcami. Jako jedyna redakcja nagraliśmy całe spotkanie, które jest dostępne poniżej.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (9)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ twuuuu
  ponad rok temu ocena: 71%  9
  w skrócie to można powiedzieć że odwiedza nas same dziadostwo ...
  odpowiedz oceń komentarz 5 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ bigi
  ponad rok temu ocena: 78%  8
  W stu procentach jestem za kadencyjnością, ale nawet ona nie jest w stanie wyeliminować takich ludzi jak Protas. Raz tu, raz tam. Zapomniał, że go rok temu wybrali na inne stanowisko. Może zakaz kandydowania w innych wyborach w trakcie pełnienia innych funkcji?
  odpowiedz oceń komentarz 7 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ qrt
  ponad rok temu ocena: 82%  7
  Tym panom na zdjęciu już dziękujemy! Jeden wpakował nas w to bagienne województwo, drugiego będziemy rozliczać (czy będą przynosić zyski) za "zimne termy" i śmieszne lotnisko Szymany.
  odpowiedz oceń komentarz 9 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ observator
  ponad rok temu ocena: 88%  6
  odruch wymiotny widząc te ryje bleeee
  odpowiedz oceń komentarz 15 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ anre
  ponad rok temu ocena: 77%  5
  Jestem jednym z niewielu elblążan, który dwukrotnie osobiście się spotkał z Jerzym Buzkiem jako urzędującym wówczas premierem w sprawach Elbląga. Mimo obietnic i rozpisanego scenariusza tej wizyty zabrakło Panu premierowi Buzkowi i woli i odwagi by się elblążanami spotkać. Teraz kiedy nic nie może przyjeżdża i zasuwa dyrdymały o przekopie przy okazji promując drobnego cwaniaczka jeżdżącego służbowym samochodem za pieniądze podatnika robiąc sobie kampanię wyborczą - to są standardy PO pod którymi się Pan profesor podpisuje? Historia zatoczyła koło i PO jak za PRL-u organizuje spotkania dla swoich bez możliwości zadawania pytań nawet przez dziennikarzy. Białoruś chyba was wyprzedza. Czytaj więcej na http://info.elblag.pl/28,42849...
  odpowiedz oceń komentarz 10 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ hahaha
  ponad rok temu ocena: 83%  4
  ostatnie sekundy tego żenującego spotkania są najlepsze ... jak buzek usłyszał że pizkiewicz zajmuje się eneregtyką to go wysmiał
  odpowiedz oceń komentarz 10 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ po po
  ponad rok temu ocena: 87%  3
  jak zwykle pierd...lą o niczym
  odpowiedz oceń komentarz 13 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ruler
  ponad rok temu ocena: 67%  2
  Nic nie zrobili, bo zbierają kasę na przyjmowanie i leczenie uchodźców.
  odpowiedz oceń komentarz 4 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ NoName
  ponad rok temu ocena: 88%  1
  Jak zwykle oszuści z Platformy Obywatelskiej muszą bezczelnie łgać w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej. Skoro jesteście takimi zwolennikami przekopu, to czemu po tylu latach rządzenia nic w tej sprawie nie zrobiliście?
  odpowiedz oceń komentarz 14 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.