› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Miron Sycz (PO) negujący ludobójstwo wołyńskie znów startuje w wyborach

› polityka ponad rok temu    13.10.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 45 ocen 14 / 14%
A A A
 fot. Radio Olsztyn

Ukraiński działacz Miron Sycz, który już dwukrotnie był posłem na Sejm RP, ponownie kandyduje z list Platformy Obywatelskiej. Zasłynął przyrównywaniem AK do UPA, blokowaniem obchodów ku czci ofiar rzezi wołyńskiej, a także negowaniem określenia jej ludobójstwem. Przyznaje, że był wychowywany „w nienawiści do Polaków”. Ojciec Sycza należał do OUN i UPA, czyli organizacji ukraińskich, które dokonały rzezi wołyńskiej.

W 2013 roku na łamach „Tygodnika Powszechnego” polityk PO przyznał: „Nie byłem chowany, delikatnie mówiąc, w miłości do Polaków”.

Miron Sycz, działacz Związku Ukraińców w Polsce, był członkiem PZPR, a później m.in. KL-D i Unii Wolności, w 2002 r. uzyskał mandat z listy SLD-UP do sejmiku warmińsko-mazurskiego, aktualnie jest posłem od 2007 z ramienia PO. Obecnie jest przewodniczącym Ukraińskiego Zespołu Parlamentarnego, złożonego w większości z posłów PO, który oficjalnie stawia sobie za cel dbanie o interesy Ukraińców i Ukrainy w Polsce. Sycz po raz trzeci ubiega się o mandat poselski: z okręgu 34 (Elbląg i okolice) z list Platformy Obywatelskiej. Zapowiada, że zajmie się „polityką wschodnią” oraz „sprawami mniejszości”.

W wywiadzie dla „Super Expressu” w 2013 roku Sycz powiedział, że zbrodnia wołyńska była tym samym co pacyfikacje ukraińskich wsi dokonane przez oddziały Armii Krajowej w ramach akcji odwetowych.

„To była czystka etniczna. Dodano określenie „o znamionach ludobójstwa” i dobrze określa to, co się stało. Ludobójstwem należałoby określić również pacyfikacje wsi ukraińskich dokonane przez oddziały AK w Pawłokomie, Sahryniu, Wierzchowinach. Nawet jeśli to były akcje odwetowe, to licytowanie się na słowa mogłoby prowadzić do ponownych rozliczeń i zaognienia naszych relacji zamiast do pojednania. (…) Jeśli trzymać się terminu „ludobójstwo” to i akcja „Wisła” była ludobójstwem”– twierdzi Sycz.

W 2008 roku Miron Sycz wywarł skuteczny nacisk na wojewodę warmińsko-mazurskiego, by ten wycofał swój patronat nad uroczystościami związanymi z 65. rocznicą ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Zakazano wówczas pracownikom Urzędu Wojewódzkiego nawet prywatnego udziału w organizowanej z tej okazji konferencji w jednej z sal Urzędu. W 2013 roku Sycz głosował przeciwko określeniu Rzezi Wołyńskiej mianem ludobójstwa.

Źrodło: wmeritum.pl

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (45)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rr
ponad rok temu ocena: 0%  45
Dlaczego takie coś funkcjonuje w Polsce?
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ yxz
ponad rok temu ocena: 75%  44
Pamiętam tego ukraińca z Olsztyna, kiedy studiowałam w latach 80-tych.Już wtedy wszyscy wiedzieli kim jest i jakie ma korzenie.Pamiętam jego integracyjne imprezy alkoholowe do rana- mieszkał w akademiku na Żołnierskiej Nie spał cały akademik , zmuszony do słuchania ukraińskich śpiewów przy harmoszce i odgłosów biby. Brrrrrrrrrrrrrrrrrrr! To wszystko powtarzało się dość często.
odpowiedz oceń komentarz 6 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zelazny
ponad rok temu ocena: 85%  43
Odwolajmy baderowca sycza!!! profil fb - https://www.facebook.com/Jeste...
odpowiedz oceń komentarz 11 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
ponad rok temu ocena: 60%  42
http://adam-edward-lipinski.bl...
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
ponad rok temu ocena: 60%  41
https://pl.wikipedia.org/wiki/...
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek Boki
ponad rok temu ocena: 78%  40
To moj artykul napisany na 72 rocznice Rzezi Wolynskiej. 11 lipca postawilismy na cmentarzu Agrykola druga tablice pamieci ku czci pomordowanych na Kresach Polakow przez nazistow z OUN UPA. Niestety dwa dni pozniej zostala wyrzucona do smietnika. Zapraszam wszystkich w dniu 31 pazdziernika na cmentarz Agrykola w samo poludnie na odsloniecie trzeciej tablicy ku czci pomordowanych przez OUN UPA i SS GALIZIEN na Kresach Rzeczypospolitej. http://m.info.elblag.pl/index....
odpowiedz oceń komentarz 7 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ k9876
ponad rok temu ocena: 33% 39
nie zapomnij wysłać osobistego zaproszenia przedstawicielowi narodu, panu Syczowi . Ciekawe jak...........
~ Jacek Boki
ponad rok temu ocena: 71%  38
JBanderowiec Myron Sycz odznaczal wczoraj nauczycieli w szkole muzycznej i zaszczycil ich przemowieniem jakim wznioslym powolaniem jest zawod nauczyciela. Nie znalazl sie nikt, kto by zaprotestowal obecnosci tej szumowiny i na znak protestu nie oddal tego odznaczenia
odpowiedz oceń komentarz 10 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ k987
ponad rok temu ocena: 50% 37
bo był tam wśród swoich
~ k09876
ponad rok temu ocena: 75%  36
gdzie są polscy narodowcy, którym pluje prosto w twarz, swoimi deklaracjami na temat AK i mordów ludobójstwa ( a i psów i kotów) przez jego ugrupowanie UPA
odpowiedz oceń komentarz 9 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 27 DAK
ponad rok temu ocena: 60%  35
EuPi,jeśli chcesz porównywać czasy szlacheckie do XX w. to powodzenia.Czy ja nawołuję do zemsty?Sam przeciez potępiam we wcześniejszym poście nawoływanie do takich wystąpień.Nigdy nie skrzywdziłbym ukraińskiego, dziecka, kobiety, czy bezbronnego jeńca. Panu Syczowi życzę aby nigdy go nie spotkało to,co Polaków na Wołyniu, ale zawsze głośno będę mówił,co wyprawiała dzicz pod kierownictwem OUN-UPA.ps jeszcze raz podkreślam z mojej strony Ukraińcom nic nie grozi.
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek Boki
ponad rok temu ocena: 71%  34
To cos na otrzezwienie bezmozgow bredzacych o tym, ze nie ma wolnej Polski bez wolnej ukrainy. ,,Polacy nie chca samostijnej Ukrainy, bo dobrze wiedza, ze tylko Ukraina moze im zadac smiertelny cios i rozwalic Polske!,, Stepan Bandera Tak wiec jak widac Stepan Bandera mial zupelnie inne zdanie na temat tzw. wolnej Ukrainy od polskojezycznych idiotow, bo uwazal, ze warunkiem powstania samostijnej banderlandi jest unicestwienie Polskiej panstwowosci.
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 27 DAK
ponad rok temu ocena: 71%  33
@Won, wyhamuj, dla swojego dobra. Jestem pewien, że zagląda tu sporo ludzi, którzy będą chcieli wykorzystać to, co piszesz przeciwko tobie. Nie nawołujmy do wieszania - to jest karalne. Natomiast można napisać: niech "serdecznie sp....":) Jeszcze raz apeluję do przeciwników Sycza: nie nawołujcie do przestępstwa - to jest niedopuszczalne. Jestem przeciwnikiem politycznym PO i negacjonistów takich jak Sycz, ale zachowajmy zdrowy rozsądek. Krzewmy prawdę o Wołyniu, o zbrodniach UPA, OUN, o tym, że nie oszczędzali dzieci, kobiet starców itp. To nam wolno, więcej - mamy taki obowiązek! Wczoraj napisałem, że popieram twoje zdanie, ale tylko w kwestii "serdecznego sp....". Z resztą twojego postu nie chcę być łączony - nie jestem zwolennikiem dokonywania linczów na politykach, z którymi się nie zgadzam. Moderatorów proszę o moderację.
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ EuPi
ponad rok temu ocena: 8% 32
Jezeli chcesz krzewic prawde o Wołyniu, to najpierw zapoznaj sie z historia po zagrabiniu Ukrainy przez szlachecką RP, to dowiesz sie jak polska szlachta traktowala Ukraińców i wtedy zrozumiesz dlaczego dokonano mordu na Wołyniu. Dodam jeszcze, że Piłsudski zdradził perfidnie Petlurę co również miało skutki w późniejszych działaniach.Nie usprawiedliwiam mordu, ale nawoływanie do zemsty uważam za niestosowne w obecnych czasach.
oceń komentarz 1 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jamaleg
ponad rok temu ocena: 80%  31
Nigdy nie oddam głosu na PO , te swoje bajki tzn obietnice mogą sobie w D... wsadzić .
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turban
ponad rok temu ocena: 86%  30
brawo dla elblag.net, przeswietlajcie tych platformerskich sukinsynow bo tam az sie roi od podobnych aparatczykow, zdrajcow i antypolakow. wszak sam tusk powiedzial ze "polskosc to nienormalnosc" pazerna baba z radomia wpuszcza do polski muzulmanskich bandytow i terrorystow na rozkaz merkelowej. to nie sa zadne biedne matki z dziecmi, to sa bandziory i swolocz. pelno jest filmikow na youtubie nagrywanych przez niemcow jak ta dzika muzulmanska swolocz lata po berlinie i niszczy wszystko jak szarancza. glosujac na PO popieracie takie same rozruby w polsce.
odpowiedz oceń komentarz 24 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ )()()(
ponad rok temu ocena: 19%  29
Każdy, powtarzam KAŻDY będzie lepszy od PiSu i Kaczyńskiego!
odpowiedz oceń komentarz 6 26
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NoName
ponad rok temu ocena: 69%  28
Zapraszam do hejtowania jego profilu na FB https://www.facebook.com/syczm...
odpowiedz oceń komentarz 11 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ EuPi
ponad rok temu ocena: 6%  27
Pseudohistorycy przyhamujcie jeżeli chcecie posługiwać się wycinkami z historii. Wołyń był efektem ciemiężenia ludu ukraińskiego przez szlachtę po zaborze Ukrainy przez szlachecką RP. Tereny zostały zajęte zbrojnie i nikt szlachte nie zapraszał.Policzcie ile szlachta wymordowała Ukraińców i jak ich traktowała, poczytajcie trochę, bo ilu zamęczono przez szlachte to nie wiadomo, bo nie prowadziło się zapisów. Ukrainiec dla szlachcica był mniej wart niż pies, a my szczycilismy się panowaniem naszym na Ukrainie. Bylismy tak kchani przez Ukraińców, kak my kochalismy Niemców w czasie II wojny swiatowej.. Przestańcie jatrzyć.
odpowiedz oceń komentarz 2 31
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turban
ponad rok temu ocena: 67% 26
won!
oceń komentarz 10 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eryk
ponad rok temu ocena: 46% 25
ten post zgłaszam do prokuratury !
~ 27 DAK
ponad rok temu ocena: 69%  24
@WON, lepiej bym tego nie ujął! Krótko, zwięźle i na temat! Graba, Bracie! ps WOŁYŃ PAMIĘTAMY!!
odpowiedz oceń komentarz 11 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WON!!!
ponad rok temu ocena: 67% 23
Dzięki!Będziemy jeszcze pleść sznury na zdrajców!
~ Janos
ponad rok temu ocena: 68%  22
I z tego powodu na PO nie będę glosował.
odpowiedz oceń komentarz 13 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NoName
ponad rok temu ocena: 77%  21
Dla tego kraju już chyba nie ma ratunku :( Szacunek dla redakcji elblag net za nagłaśnianie sprawy, POrtel.pl nie napisze na ten temat ani słowa.
odpowiedz oceń komentarz 17 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turban
ponad rok temu ocena: 79% 20
POrtel jak i info to kupione media chroniace rezim i chory system.
oceń komentarz 15 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ greg
ponad rok temu ocena: 71%  19
Partia Oszustów w swoje szeregi przyjmie nawet SS-mana a co dopiero banderowca - jazda z k....wami
odpowiedz oceń komentarz 17 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turban
ponad rok temu ocena: 72%  18
TO JEST WLASNIE PRZYKLAD PLATFORMERSKIEGO BANDZIORA ZADZACEGO TYM KRAJEM. takich bandziorow jest w po mnostwo
odpowiedz oceń komentarz 18 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ k987654
ponad rok temu ocena: 0% 17
tu mamy jednego
~ turban
ponad rok temu ocena: 77%  16
przeciez to jest zdrajca! jak taki ktos moze wogole siedziec w polskim parlamencie? a glupi elblazanie jeszcze na niego glosuja argumentujac ze to"kandydat z elblaga" tego czlowieka powinno sie wydalic na kopach po za granice kraju!
odpowiedz oceń komentarz 30 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ spadaj
ponad rok temu ocena: 73%  15
Won pajacu na Ukrainę
odpowiedz oceń komentarz 19 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ k68
ponad rok temu ocena: 67%  14
swoi go wybiorą , w naszym regionie jest sporo ludności pochodzenia ukraińskiego, coraz bardziej się ujawniają. Może będzie reaktywacja UPA ?
odpowiedz oceń komentarz 14 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ikiv
ponad rok temu ocena: 70%  13
" Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci ."
odpowiedz oceń komentarz 14 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elblążanin
ponad rok temu ocena: 79%  12
syn rezuna Miron Sycz ,rezun!!! miałem nieprzyjemność z nim sie spotkać to zacięty banderowiec!!! a jak w Górowie Iłowieckim zastrasza ludzi ,nie powiesisz tam baneru ani plakatu innej partii, ludzie się boją ale Platformy mogą wisieć!! To dosyć bogate miasteczko przed wjazdem piekne willowe osiedla,pewnie wzbogacili się grabiąc i póżniej paląc i mordując całe polskie wsie na Wołyniu i nie tylko .Tatuś pana Mirona grasował na Zamojszczyznie, Hrubieszowie długo po wojnie w kureniu 'Mściciele' .On ma nienawiść we krwi do Polaków!!
odpowiedz oceń komentarz 26 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin29
ponad rok temu ocena: 82%  11
Bardzo dobrze że Redakcja Elblag.net ten temat poruszyła. Brawa za odwagę.
odpowiedz oceń komentarz 28 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ k84+6
ponad rok temu ocena: 80% 10
coś ostanio elblag.net stał się bliższy ludziom , a nie partii
oceń komentarz 12 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pan Hejter
ponad rok temu ocena: 50% 9
Jaką odwagę? Przecież oni tylko przeklejkę zrobili z innego artykułu... I gdzie tu odwaga?
oceń komentarz 10 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tu
ponad rok temu ocena: 91%  8
Dlatego trzeba głosować na Elblążan a przede wszystkim Polaków!
odpowiedz oceń komentarz 21 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ F-16
ponad rok temu ocena: 83%  7
Nooo na plakacie wyborczym wygląda dożo młodziej to jest dopiero bajer he.
odpowiedz oceń komentarz 10 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asref
ponad rok temu ocena: 89%  6
Wypier.....dalaj!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 24 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ichigo
ponad rok temu ocena: 91%  5
„Nie byłem chowany, delikatnie mówiąc, w miłości do Polaków”. To po co startujesz do naszego sejmu? nie masz swojego na UPAinie? pewnie jak zawsze, żyć za nasze.
odpowiedz oceń komentarz 30 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WON!!!
ponad rok temu ocena: 86%  4
SERDECZNIE WYPIER....J!!!DAJCIE MI GO NA DŁUGOŚĆ RĘKI!!!
odpowiedz oceń komentarz 25 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czytelnik
ponad rok temu ocena: 86%  3
to nie kraj chory tylko ludzie chorzy którzy na niego głosują
odpowiedz oceń komentarz 31 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bandera uj
ponad rok temu ocena: 90%  2
Chory kraj. Tacy ,,ludzie" w sejmie. Masakra
odpowiedz oceń komentarz 35 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WscieklyElblazanin
ponad rok temu ocena: 88%  1
Zmarnowany głos jeżeli ktoś zagłosuje na tego Pana. Startuj sobie Pan w wyborach na Ukrainie.
odpowiedz oceń komentarz 36 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.