› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Nawet 500 złotych za dzień – tyle zarobią na wyborach

› polityka ponad rok temu    19.09.2015
Mateusz Milanowski
komentarzy 5 ocen 3 / 67%
A A A

Jak to zwykle bywa, członkowie komisji wyborczych za swoją pracę otrzymują odpowiednie wynagrodzenie. Podczas najbliższych, październikowych wyborów będzie to od 160 do 500 złotych.

Zgodnie z uchwałą Państwowej Komisji Wyborczej, członkom komisji wyborczych i osobom powołanym w skład inspekcji podczas wyborów należy się zapłata. To, ile zarobią zależy od tego do jakiej komisji trafią.

Na najmniejszy zarobek mogą liczyć członkowie obwodowych komisji wyborczych. 160 złotych otrzymają członkowie obwodowych komisji wyborczych, a 200 złotych ich przewodniczący. Dietę dla członków rejonowych komisji wyborczych ustalono w wysokości 250 złotych. Najwyższa dieta przysługuje członkom okręgowych komisji wyborczych - 500 złotych.

Oczywiście dieta należy się za wykonaną pracę – członkowie komisji otrzymają ją wówczas, kiedy faktycznie wezmą udział w poszczególnych czynnościach. Jeżeli członek okręgowej lub rejonowej komisji wyborczej nie uczestniczy w posiedzeniach danej komisji, dostanie niższa kwotę. Podstawą wypłaty ustalonej diety jest potwierdzenie udziału w wymaganych czynnościach, wystawione przez przewodniczącego lub jego zastępcę.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ tatus505
ponad rok temu ocena: 69%  5
Dlatego nigdy na nie nie pójde macie przykład 500zł za dzień tyle sie w Polsce zarabia a reszta hołoty za 40 zł
odpowiedz oceń komentarz 11 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 6% 4
No cóż - dla Sędziego takie tam 500 zł to drobnostka... A co do nie chodzenia na wybory święta racja nie id za dwa lata dieta wyniesie 3000 płatna z twoich podatków. Ale wtedy nie becz tylko płać - za chleb i mleko jak Francuz a zarabiaj jak Rumun . Ten kraj w tę stronę idzie - skoro ci to pasuje to si...
oceń komentarz 1 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anty Kukiz,Korwin,PiS,PO,NowoczesnaPl i innej masci twory
ponad rok temu ocena: 83% 3
Hahaha panie Mariuszu prosze isc na wybory i przestac ciagle plakac i biadolic.Nie mozna juz pana czytac ani sluchac.Glosuj pan ile chcesz i na kogo chcesz.
oceń komentarz 10 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gałasz
ponad rok temu ocena: 67% 2
Pójdę głosować przeciwko PiSowi. Tylko idiota może wierzyć Kaczyńskiemu i jego bandzie, którzy już szykują się na skok na państwową kasę według starej PiSowskiej zasady "teraz k....a my"! Każdy, powtarzam, każdy będzie lepszy od PiSu. Głosowanie przeciwko PiSowi to głosowanie przeciwko głupocie jaką prezentuje między innymi Mariusz Lewandowski. Tacy właśnie ludzie jak on dojdą do władzy, żeby ciągnąc to samo co PO tylko w gorszym stylu!
oceń komentarz 12 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ herbata
ponad rok temu ocena: 40% 1
tatuś to idź do komisji to jedno dzienna fuszka mieć a nie mieć.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.