› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

PWSZ niczym Piotr Cieśliński

› daj znać ponad rok temu    9.08.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 3 ocen 5 / 100%
A A A
 fot. elblag.net

To był październik 2015, trwała kampania wyborcza. Wtedy też nasze miasto zaatakował kandydat na posła z ramienia PO – Piotr Cieśliński. Jego podobizna zawisła praktycznie na każdym słupie, ulotki zasypały skrzynki pocztowe a na terenach zielonych stanęły dziwaczne „konstrukcje reklamowe”. Wtedy nikt się nie spodziewał, że w podobnym tonie wystartuje kampania Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej...

Trudno zapomnieć o tym, co zrobił podczas kampanii wyborczej poseł Piotr Cieśliński. Jego podobizna była praktycznie wszędzie, na każdym słupie, każdej latarni (a nawet pomiędzy nimi). Do skrzynek trafiały setki ulotek. Co ciekawe, mało który z tych materiałów mówił cokolwiek o kandydacie. Jak zaznaczyliśmy w swojej archiwalnej publikacji, chodziło wyłącznie o to, aby potencjalnym wyborcom „osłuchało” się nazwisko Cieśliński. Plan się udał, pan Piotr posłem został. Pozostał również niesmak, bo od momentu zakończenia kampanii wyborczej poseł ani razu do Elbląga nie zawitał. O tym jednak przypomnimy już za kilka lat, podczas kolejnej „bitwy o Warszawę”.

Niesmak reklamowy pozostał. Elbląg jaki jest, każdy widzi – to dość ładne miasto, pełne zieleni, parków, drzew. Kilka razy sami Radni interweniowali w sprawie „spamu reklamowego” na ulicach miasta. Ich interpelacje nie dziwią – w końcu społeczeństwo wybrało ich po to, aby dbali o nasze ulice. Niestety, trudno w to uwierzyć, ale to elbląska instytucja (podobnie jak Cieśliński) „zaspamowała” ulice, słupy, latarnie.

Mowa o Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu, która od kilku dni dość agresywnie prowadzi kampanię reklamową nakłaniającą potencjalnych studentów do wybrania właśnie elbląskiej uczelni. Duże plakaty zawisły na ulicach, jeden za drugim, identycznie jak u wspomnianego wyżej posła. Opinie mieszkańców są praktycznie takie same: plakatów jest zbyt dużo i są one ulokowane zbyt często. Z zebranych opinii głównie wśród młodych ludzi (a więc potencjalnych przyszłych studentów) wynika jedno: „po co ich aż tyle?”.

Elbląska uczelnia może się pochwalić dobrym wykorzystaniem kanałów social media, rozbudowaną drabinką studiów, wieloma znanymi fachowcami, którzy dziś, po ukończeniu studiów, pracują w swoim zawodzie i zarabiają niezłe pieniądze. To właśnie te cechy powinny stanowić podstawę reklamy a nie duże plakaty rozwieszone na każdym ze słupów w centrum Elbląga. To nie tylko razi w oczy, psuje estetykę miasta, ale i też działa jako... antyreklama.

 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 1
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (3)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ ertyuio
  ponad rok temu ocena: 100%  3
  Brawo dla elblag.net za poruszenie tego tematu
  odpowiedz oceń komentarz 2 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ adf
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  Piotr Cieslinski - widac taki polityk, glosy to zyskac, ale do wyborcow juz nie przyjezdzac!!! Chamstwo politykow nie zna granic.
  odpowiedz oceń komentarz 4 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Lotto
  ponad rok temu ocena: 100% 1
  Raczej głupota wybieraczy
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.