› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Służba zdrowia w dobrej kondycji? – tak, jeśli wyborcy poprą Jerzego Wilka

› wybory 2015 ponad rok temu    20.10.2015
Maciej Markowski
komentarzy 2 ocen 24 / 88%
A A A
 fot. Mateusz Milanowski

Wielkimi krokami zbliża się czas podsumowań bieżącej kampanii. Zanim to jednak nastąpi, jest jeszcze chwila, aby zmotywować masy do zagłosowania w wyborach parlamentarnych. O godzinie 11:00 przed bramą wjazdową Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II (ul. Żeromskiego) odbyła się konferencja prasowa z udziałem Jerzego Wilka oraz ordynatora nowo otwartego oddziału pulmonologii – doktora Waldemara Bieńka.

Spotkanie zaczęło się od podziękowań w stronę Jerzego Wilka, który mocno przyczynił się do powstania – od dawna wyglądanej w Elblągu – placówki hospitalizacyjnej zajmującej się docelowo chorobami płuc. To właśnie Jerzy Wilk – były Przewodniczący Rady Społecznej Szpitala – zarezerwował pieniądze w budżecie na otwarcie tego oddziału. Widać już po dwóch tygodniach od otwarcia (1 października), jak niezbędnym było powstanie specjalistycznej placówki. Jak zauważył dr Bieniek: „Po dwóch tygodniach mamy pełne obłożenie”.

Jerzy Wilk mówił przede wszystkim o potrzebach i błędach w służbie zdrowia oraz o tym, co należałoby poprawić. Wspominał pieniądze wyrzucone w błoto, które były przeznaczone na elektroniczną kolejkę dla pacjentów. W ostateczności – pomimo kilkudziesięciu milionów wydanych na ten cel – system pozostawia wiele do życzenia. Kandydat PiS-u zapewniał, że jeśli zostanie wybrany na posła ziemi elbląskiej, to zadba o potrzeby szpitali w Elblągu, m.in.: o pozyskanie środków z Unii Europejskiej na oddział geriatrii, ale także bardziej ogólne potrzeby, jak chociażby doposażenie placówek zdrowotnych. Postara się także, żeby dostępność do służby zdrowia była większa, a ilość oddziałów się powiększała. Zajmie się zatem tym, co najpotrzebniejsze, czyli pozyskiwaniem środków na kulejącą służbę zdrowia.

Na koniec Przewodniczący Rady Miasta opowiedział krótko o agitacji wyborczej: 

- Mieszkańcy mają wyrobione zdanie na mój temat, natomiast w Rychlikach, Braniewie, Pogrodziu i innych miejscach, w których byłem, nie muszą znać byłego Prezydenta Elbląga. Zabiegam o głosy całego okręgu wyborczego i tam przedstawiam, co zrobiłem, co zamierzam zrobić, przedstawiam swój plan wyborczy, czym się chcę zajmować w Sejmie i jest oddźwięk pozytywny. To daje efekty i dlatego oceniam swoje szanse pozytywnie. Wierzę, że znajdę się w tej grupie, która zostanie obdarzona zaufaniem.

Zgodnie z zasadą „pars pro toto” konferencja nie odbyła się wewnątrz szpitala, tylko przed jego wejściem, aby nikt nie mógł zarzucić, że kampania odbywa się na jego terenie.

W czwartek konferencja (najpewniej w Hotelu Arbiter) podsumowująca całą kampanię.

 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (2)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ lena
  ponad rok temu ocena: 82%  2
  Mnie się podoba, że dociera tam, gdzie innym nie chce się pofatygować. Uważam, że warto głosować na człowieka stąd. A większa korzyść dla miasta z posła z opcji rządzącej, niż z posła z opozycji.
  odpowiedz oceń komentarz 9 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mobil 1
  ponad rok temu ocena: 21%  1
  Likwidacja szpitala wkrótce.
  odpowiedz oceń komentarz 3 11
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.