› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Stefan Rembelski: Nie głosujmy na jedynki z Pruszcza, Szczecina, Lidzbarka i Miłomłyna!

› wybory 2015 ponad rok temu    5.10.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 18 ocen 36 / 92%
A A A

Zainteresowanie Elblągiem nie ustaje od czasu najazdu politycznych hunów na elbląskie wybory samorządowe po skróconej kadencji w 2013 roku. Tak im się nasze miasto spodobało, że postanowili nas wspomóc legią cudzoziemską w wyborach parlamentarnych. I tak oto płyną szerokim strumieniem kandydaci z całego kraju.

Lewica na jedynkę w Elblągu podrzuciła nam od Palikota specjalistkę ze Szczecina, która chce uzdrowić sytuację w służbie zdrowia nie mając bladego pojęcia ile zarabia pielęgniarka w naszym szpitalu – osobliwy pomysł delikatnie mówiąc. Ale co tam jak mawiał pisowski klasyk „ ciemny lud to kupi”. Partia władzy postanowiła nas uszczęśliwić olsztyńskim baronem z Lidzbarka, ojcem chrzestnym słynnych już w europie zimnych term i lotniska Szymanach do którego każdy mieszkaniec Elbląga dopłaci co roku 25 zł, mimo iż nigdy nie skorzysta z usług tego lotniska. Nie wątpliwą „zasługą” tego olsztyńskiego dygnitarza samorządowego jest niecały 50-sięcio procentowy poziom dofinansowania do przebudowy drogi wojewódzkiej 503. Dla podobnych inwestycji w Olsztynie, jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności dofinansowanie za kadencji Pana Protasa ukształtowało się na poziomie 75%. Stąd zadłużenie Elbląga zbliża się do 70%, a Olsztyna to tylko 23%. Można miasto sekować w białych rękawiczkach? - można! I można się jeszcze kreować na przyjaciela Elbląga. Nawet Paweł Kukiz jako największy przeciwnik tego systemu wyborczego, zatroszczył się o Elbląg szczególnie, bezinteresownie oddając nam dwóch swoich najlepszych i zaufanych wojowników z Pruszcza – i tak mieliśmy szczęście, że nie wysłał nam wojowników z Pruszkowa, bo dopiero mielibyśmy się z pyszna. Nie inaczej zachował się Ryszard Petru – a Elbląg…? Elbląg ?… no dobrze, niech mają jedynkę z Miłomłyna, to tak w połowie drogi do Olszyna. Jedynie prezes Jarosław Kaczyński postawił na kandydata z Elbląga, ale jak to zwykle u prezesa bywa, znów trafił kulą w płot. Ponieważ ten kandydat akurat zawsze w Elblągu przegrywa, to tutaj import z Iławy, byłby dla elbląskiego PiS-u ozdrowieńczy i ciekawy. Jednym słowem wszystkie listy wyborcze w Elblągu są paradą blagierów i kpiną z wyborców – mówią do nas wprost, nie ważne jak w Elblągu zagłosujecie, i tak wygra ten, którego my namaścimy, no i oczywiście ten, który zapłaci więcej kasy.

Czy elbląski lud to kupi? - nie głosujmy na jedynki!

Taka konstrukcja list wyborczych przez liderów wszystkich ugrupować, jest nie tylko arogancją wobec naszego miasta, ale też upokorzeniem Elbląga i odebraniem elblążanom prawa posiadania swoich, elbląskich przedstawicieli w Sejmie, a tylko wtedy istnieje szansa – nie pewność – tylko szansa, że sprawy Elbląga będą artykułowane w parlamencie i na niwie rządowej. Jak pokazuje historia poprzednich wyborów, w których byliśmy dostarczycielami jedynek (mandatów poselskich) dla znajomych partyjnych wodzów, nikt z nich w sprawach ważnych dla Elbląga, gęby w sejmie nie otworzył. I teraz będzie tak samo – nikt z Olsztyna, Pruszcza, Lidzbarka czy Miłomłyna, nawet się nie zająknie w Sejmie na temat Elbląga. Zawsze biorę udział w wyborach i wszystkich elblążan namawiam również do wzięcia udziału w wyborach 25 października. Nie powiem Wam na kogo zagłosuję ale na pewno nie zagłosuję na jedynkę na liście. Im więcej elblążan weźmie udział w wyborach tym większa szansa na silną reprezentację Elbląga. Zróbmy to dla naszego miasta, pójdźmy wszyscy na wybory i nie dajmy się oszukać, nie głosujmy na jedynki. Głosowanie na jedynki jest naszym przyzwoleniem na upokorzenie Elbląga jeszcze przed wyborami. Możemy tym wszystkim cwaniaczkom w Warszawie pokazać, że elbląski lud nie jest ciemny i nie da się nabić w butelkę. Zagłosujmy zgodnie z własnym sumieniem na kandydatów z Elbląga, tylko nie na jedynki. Stu dwudziestotysięczne miasto zasługuje na szacunek, ale i tego szacunku musi się samo domagać. Frekwencja powyżej 60% w Elblągu daje miastu co najmniej 5 mandatów – z których można stworzyć Elbląskie Koło Poselskie – dla Elbląga to pożyteczne narzędzie nacisku w instytucjach rządowych, pomocne elbląskim samorządom. Możemy jako miasto mieć więcej posłów niż Oltszyn – kluczem jest bardzo wysoka frekwencja, wiec warto namawiać rodzinę i znajomych do spontanicznego udziału w wyborach. Możemy to zrobić spektakularnie teraz, w tych wyborach, nie głosując na jedynki. Taki wynik pójdzie w głównych wydaniach programów informacyjnych na całą Polskę. W Elblągu przegrały wszystkie jedynki – możemy to zrobić jeżeli, podkreślam raz jeszcze, frekwencja będzie bardzo wysoka. W następnych wyborach, żaden partyjny watażka, nie ośmieli się podrzucać partyjne spady, na elbląskie listy. Wygramy na tym wszyscy, niezależnie od tego, na jaką listę zagłosujemy. Jedynkom mówimy pa, pa.

Stefan Rembelski

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (18)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ tcvb
ponad rok temu ocena: 33%  18
Stefek Burczymucha.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ela
ponad rok temu ocena: 77%  17
Nie można się obrażać na demokrację. Gdyby do wyborów w Elblągu udało się 80% ludzi i zagłosowali na kandydatów z Elbląga to 8 mandatów byłoby z naszego miasta. Nawet Gdańsk tyle niema. Wtedy możemy być w Pomorskim lub rządać siedziby Urzędu Marszałkowskiego. Ale to musi być masowa Akcja na każdym szczeblu - to muszą być apele wszystkich sił politycznych, mediów i Kandydatów z Elbląga o wysoką fekwencję taką jak w Referendum do Pomorskiego. Teraz gdyPis mówi o środkowo pomorskim temat Elblaga musi się pojawić na stole.
odpowiedz oceń komentarz 10 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do też elblążanin
ponad rok temu ocena: 18%  16
Pan Rembelski był 3 na liście Kukiza ale Kukiz go wywalił i stąd ten jad
odpowiedz oceń komentarz 3 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ poinformowany
ponad rok temu ocena: 67% 15
A z tego co mi wiadomo nie wyraził zgody na kandydowanie w towarzystwie karków
~ Kaczor
ponad rok temu ocena: 35%  14
Tylko KORWIN lista nr 4 jest tam najwięcej Elblążan
odpowiedz oceń komentarz 7 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A1
ponad rok temu ocena: 33% 13
Nie ważne z jakiej listy - byle z Elbląga
oceń komentarz 5 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ analizatorek
ponad rok temu ocena: 67%  12
Panie Stefanie, lubię Pana artykuły, są celne i na czasie i zgadzam sie z Panem, co do "jedynek". Gdyby zechciał Pan zrecenzować szalone pomysły Pana Szweda, z którymi objawia się w swojej gazecie, byłbym bardzo wdzięczny.
odpowiedz oceń komentarz 6 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wioletta
ponad rok temu ocena: 33% 11
Przyjdzie na to czas, przyjdzie czas, przyjdzie czas na spacery w letnią noc
~ Majster
ponad rok temu ocena: 63%  10
zgadzam się z Rembelskim; nie będę głosował na jedynkę
odpowiedz oceń komentarz 5 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elblążanin
ponad rok temu ocena: 43%  9
a Pan Rembelski krąży jak gówno w przerębli , albo jak żyd po pustym sklepie po wszelkich ugrupowaniach i chce się załapać do koryta ale mu coś nigdy nie wychodzi.Pluje i kłamie o swoich konkurentach .I wlazł do Kukiza
odpowiedz oceń komentarz 6 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tez elblążanin
ponad rok temu ocena: 57% 8
jeśli się dobrze orientuję to Pan Stefan nigdzie nie kandyduje
~ nie
ponad rok temu ocena: 73%  7
SŁUSZNIE-nie spadachroniarzom
odpowiedz oceń komentarz 11 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do pomorskiego
ponad rok temu ocena: 88%  6
Sama prawda. To właśnie przez takich "spadochroniarzy" i "chorągiewki na wietrze" nasze miasto wylądowało w województwie (tfu!) warmińsko-mazurskim. Wbrew głosom większości.
odpowiedz oceń komentarz 14 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie dla spadochroniarzy
ponad rok temu ocena: 82% 5
Przypomnijmy może ze to był Walendziak i Cymański
~ Kierowca
ponad rok temu ocena: 87%  4
Słupsk z Koszalinem się dogadały a w Elblągu lemingi dalej na jedynkę wstawiają specjalistę od kilometrowek
odpowiedz oceń komentarz 13 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Roma
ponad rok temu ocena: 88%  3
Świetna inicjatywa - nie możemy dać się opluwać szubrawcom
odpowiedz oceń komentarz 14 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sertyj
ponad rok temu ocena: 17%  2
Stefan wygral jakies wybory? Nie wiedziec czemu wciaz traktowany jest jako polityk... :-)
odpowiedz oceń komentarz 3 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kasandra
ponad rok temu ocena: 67% 1
wiele wskazuje na to ze wygra przedterminowe wybory samorządowe w Elblągu w przyszłym roku
oceń komentarz 12 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.