› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Trzy komitety - jeden cel: przenieść Urząd Marszałkowski do Elbląga

› wybory 2015 ponad rok temu    18.10.2015
Bartłomiej Ryś
komentarzy 8 ocen 8 / 75%
A A A
 fot. Bartłomiej Ryś

Trzy komitety, kilkunastu kandydatów, jeden cel – jako Poseł każdy z nich deklaruje, że zrobią wszystko, aby do Elbląga przenieść Urząd Marszałkowski. To był cel konferencji prasowej zorganizowanej pod Urzędem Miejskim w miniony piątek.

Do apelu aktywnie włączyły się trzy ugrupowania: Kukiz'15, KORWiN oraz Zbigniewa Stonogi. Piotr Opaczewski, kandydat Kukiza zaznaczył, że apel-pismo został wysłany do wszystkich komitetów. Na tę listę dopiszą swoje nazwiska również przedstawiciele Nowoczesnej. Nie wiadomo czy Prawo i Sprawiedliwość, które jako pierwsze ugrupowanie głośno mówiło o przeniesieniu Urzędu, dołączy do apelu.

A o jakim apelu mowa? Przedstawiciele komitetów w obecności dziennikarzy zadeklarowali się, że w sytuacji, kiedy uda im się dostać do Sejmu, będą aktywnie działać na rzecz przeniesienia Urzędu Marszałkowskiego do Ebląga. Po co?

- W 1999 roku Elbląg utracił status miasta wojewódzkiego. Od tego czasu rozpoczęła się metodyczna degradacja miasta. Chcemy, żeby po tych wyborach się to zmieniło. Uważamy, że dziś wspólnie warto podjąć kluczową dla Elbląga decyzję o rozpoczęciu akcji społecznej na rzecz przywrócenia miastu rangi miasta wojewódzkiego. Taka rzecz jest realna, a jej realizacja jest w rękach elbląskich kandydatów do parlamentu – mówił Piotr Opaczewski.

Przedstawiciele komitetów zapowiedzieli, że w gorącej kampanii znaleźli czas na wspólnie działanie, które wszyscy określają jako dobre i potrzebne Elblągowi.

Co ciekawe – godzinę wcześniej odbyła się konferencja Prawa i Sprawiedliwości. Dziennikarka zapytała Jerzego Wilka, czy ten weźmie udział w happeningu przed Urzędem Miejskim. Ten odpowiedział, że nie, ponieważ nie ma zamiaru brać udziału w kampanii innych ugrupowań. Zaznaczył, że PiS od dawna głośno mówi o tym, aby Urząd Marszałkowski został przeniesiony do Elbląga.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (8)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ en
  ponad rok temu ocena: 0%  8
  Boże tylko nie Patra na pracę nie ma czasu i głowy ,a co tu jeszcze się pchać
  odpowiedz oceń komentarz 0 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jaso
  ponad rok temu ocena: 60%  7
  Kurwa i złodziej Plaftormierska
  odpowiedz oceń komentarz 3 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ r
  ponad rok temu ocena: 29%  6
  tylko PIS był za tym!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a inne mendy sprzedajne chcą się podczepić przed wyborami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.,Skur...y nic nie robiły 8lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz 2 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ rejtan
  ponad rok temu ocena: 33%  5
  jakies nie znane mendy kradną pomysł PIS-u o przeniesieniu urzędu Wojewódzkiego albo Marszałkowskiego do Elbląga,ewentualnie chwała im za to!!ale nie wychodzcie przed szereg ,i kradnijcie czyichś pomysłów!!!
  odpowiedz oceń komentarz 2 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nick
  ponad rok temu ocena: 50%  4
  bicie piany przed wyborami
  odpowiedz oceń komentarz 2 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Molibden
  ponad rok temu ocena: 57%  3
  Panie Lewandowski Pańska obsesja sięga zenitu. Uaktywniasz się Pan przed wyborami po to żeby obrzucać gównem każdego kogo uznasz Pan za słuszne. O dziwo takie działania zamiast szkodzić obrzucanym bardziej szkodzą obrzucającemu. Do dzieła zatem!
  odpowiedz oceń komentarz 4 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0% 2
  O proszę coś się Panu w głowie POmieszało bo o ile pamiętam jeszcze niedawno narzekał Pan na moją nadaktywność w okresie zgoła nie wyborczym ? Proponuję się zatem zdecydować ....
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 20%  1
  Trzy komitety stają zgodnie w obronie posady Jerzego Wcisła. Szczyt patriotyzmu - zaprzeć się dążenie do powrotu do Pomorza w zamian za przeniesieniu paru miejsc pracy. Jak likwidowano etaty w Izbie Skarbowej żaden z tych Panów się nie zająlnął a jak pojawia się wizja walki o samodzielność lub przeniesienie do pomorza to już nagle wszyscy chcą tylko sejmiku. Zastanawiam się czy to pomysł Pani Doroty czy Pana Derlukiewicza - sam Jurek "motorówka" moim zdaniem ne to by nie wpadł.
  odpowiedz oceń komentarz 1 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.