› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wicemarszałek województwa przenosi się do Sejmu

› polityka ponad rok temu    27.10.2015
Mateusz Milanowski
komentarzy 6 ocen 2 / 100%
A A A

Oficjalne wyniki potwierdziły, że Jacek Protas i Anna Wasilewska dostali się Sejmu. Tym samym wicemarszałek województwa oraz członkini zarządu województwa będą musieli zostać ponownie wybrani.

Za sprawą decyzji wyborców dwoje przedstawicieli Platformy Obywatelskiej straciło mandaty jako członkowie zarządu województwa i nie mogą sprawować już swoich dotychczasowych funkcji. Obecnie muszą zdecydować jeszcze na sprawowanie jakiego mandatu decydują się – tego w sejmiku wojewódzkim czy w Sejmie. Decyzja wydaje się oczywista, więc jest to tylko kwestia czasu, kiedy zrezygnują z dotychczasowych mandatów radnych sejmiku wojewódzkiego.

Zwycięstwo Jacka Protasa i Anny Wasilewskiej nie zaburzy pracy samorządu województwa, gdyż domyślnie liczy on pięć osób. Skoro odeszły dwie, nadal zarząd posiada trzyosobową większość i tym samym może podejmować wiążące decyzje.

Jacek Prostas dotychczas zasiadał w zarządzie regionu przez dwie pełne kadencje. Podobnie jak Anna Wasilewska, która w 2014 roku startowała również na stanowisko prezydenta Olsztyna. Wówczas nie odniosła takiego sukcesu jak w obecnych wyborach parlamentarnych.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 9
  BRAK SŁÓW
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Doris
ponad rok temu ocena: 0%  6
Dzięki głupocie elbląskiego luda dostał się do sejmu i może się śmiać z dochodzenia CBA w sprawie zimnych term i lotniska w Szymanach. Dzięki wam będą kolejni szubrawcy na kolejnych posadach. Wstyd mi za to miasto.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ troch
ponad rok temu ocena: 33%  5
Ignorancja ludzka oszałamia. Okręg, z którego wybrano Protasa to także Lidzbark Warmiński, Bartoszyce, Braniewo, Pasłęk, Orneta i wsie dookoła.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hd
ponad rok temu ocena: 50%  4
A Urząd Marszałkowski do Elbląga się przenosi.Panie świeżo upieczony pośle Jerzy Wilku,pamiętamy i czekamy.
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cccccccccccc
ponad rok temu ocena: 67%  3
wstydzę się za elblążan którzy wybrali takiego Protasa i Cieślińskiego jako przedstawicieli Elbląga.!!! Gdzie wyście oczy mieli!!!!
odpowiedz oceń komentarz 6 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ abc
ponad rok temu ocena: 67%  2
nic dziwnego ze Elbląg każdy dmucha w tylek, skoro tacy ludzie tu mieszkają. Kto głosował na Protasa? Elbląg. A potem się dziwią że wszystko co najlepsze z Elbląga wywiezione do Olsztyna. Ten pan nawet raz na miesiąc nie będzie w Elblągu. banda elbląskich głąbów.
odpowiedz oceń komentarz 10 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turban
ponad rok temu ocena: 71%  1
to jest jakas granda ,farsa etc.. co za tepaki glosowaly na tego czlowieka? tworca euroabsurdu w lidzbarku, tworca lotniska w szymanach dla... no wlasnie dla kogo? do puszczania stropianowych modeli samolotow? rozbieracz elblaga itd. zostal wsadzony do sejmu? to jakis hihot demokracji? a moze glupoty POwskiego elektoratu? facet za dwie p[ierwsze inwestycje powinien zostac wsadzony do wiezienia za niegospodarnosc. chory kraj, chory elektorat.
odpowiedz oceń komentarz 10 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.