› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wierszyki, wycinki z gazet atakujące PO – kto je rozwiesza?

› wybory 2015 ponad rok temu    14.10.2015
Bartłomiej Ryś
komentarzy 7 ocen 5 / 100%
A A A
 fot. Bartłomiej Ryś

Okres kampanii wyborczej to czas wyjątkowo „gorący”. Nasz fotoreporter znalazł na kilku słupach w okolicach dzielnicy „Nad Jarem” wierszyki oraz kserówki-wycinki z gazet. Każda z nich, w różny sposób, wyśmiewa się bądź oskarża Platformę Obywatelską. Kto się zajmuje dystrybucją tych materiałów? Nie wiadomo.

Parokrotnie mieliśmy już sytuację w Elblągu, kiedy to na ulicach miasta pojawiały się ulotki dyskredytujące wybraną partię, często w sposób wyjątkowo chamski. Pod żadną z nich nikt, z wiadomych powodów, oficjalnie nikt nigdy się nie podpisał. Podobna sytuacja ma miejsce również i tym razem.

Nasz fotoreporter wypatrzył m.in. ksero artykułu z „gazety warszawskiej” naklejone na jednym ze śmietników na osiedlu „Nad Jarem”. Jego tytuł („Kopacz, wierna uczennica Bieruta”) jasno wskazuje, że chodzi o atak na Platformę Obywatelską i premier Ewę Kopacz. Czytamy w nim:

„Już najwyższy czas, żeby Polacy nauczyli się odróżniać to, co jest tylko przedstawieniem od istoty zła, jakie za tym przedstawieniem się skrywa. Pamiętajmy, że rządząca klika składa się w większości z cynicznych kreatur i obłudników, którzy na tę samą nutę potrafią i płakać, i wesoło śpiewać”.

Parę metrów obok – kolejne ksero innego artykułu. Nie wiadomo, z jakiej pochodzi gazety. Tytuł: „Sejm dopuścił do antypolskiej ustawy”. Nagłówek: „Będziemy płacić renty 50 tysiącom obywateli Izraela za zbodnie popełnione przez Niemców i Sowietów, 20 milionów miesięcznie, prawie ¼ miliarda rocznie”.

Na słupie oświetleniowym następna kserówka, tym razem stylizowana na wierszyk zatytułowany „Kolejny raz – wykiwano nas”. Zdjęcie poniżej.


Z drugiej strony słupu - „Prawdziwe oblicze Partii Oszustów”. Zdjęcie również zamieszczamy poniżej.

 Kto stoi za dystrybucją tych materiałów? Nie wiadomo. Faktem jest, że tej osobie (bądź grupie osób) zależy przede wszystkim na zdyskredytowaniu Platformy Obywatelskiej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Krochmal
ponad rok temu ocena: 20%  7
To fakt, kto pisał tą słabą poezję to wiadomo. Najgorsze, że ludzie wierzą w to co widzą w TV, przeczytają w gazetach i usłyszą w radio, a nie potrafią rozejrzeć się dookoła i zobaczyć co osiągnęli w ostatnich kilkunastu latach i jak sie ich ojczyzna zmieniła od czasów szarego i ponurego PRLu. Ten kto tym gardzi najzwyklej w świecie nie kocha tego kraju, nie szanuje demokracji i powinien niczym uchodźca zostać odstawiony do bliskiego im ustroju - to jest Białorusi lub Rosji! Jeśli ktoś wierzy, że PiS jest lekiem na wszelkie otaczające ich zło to się mocno zawiedzie po wyborach (nie pierwszy z resztą raz). PiS zapewne uczyni tym co sądzą, że PiS jest jedynym lekarstwem na obecną "złą" sytuację to po wyborach w ciągu 4 lat zobaczą krainę miodem i mlekiem płynącą, a po wyborach kolejny raz zadadzą sobie pytanie: "Kiedy w Polsce w końcu będzie normalnie?" usłyszą jedyną słuszną odpowiedź "Już było"!
odpowiedz oceń komentarz 1 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 40%  6
Wierszyki do d...y ale treść z grubsza prawdziwa. Autor się podpisał jak słabo widać na jednej z fotek ..... widać pisze prawdę a to nie jest karalne...
odpowiedz oceń komentarz 2 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ set
ponad rok temu ocena: 0%  5
Co by nie mówić zwolennicy PO reprezentują wyższy poziom, Nie ma w nich takiej nienawiści i zacietrzewienia. Ja tam wolę z mądrzejszymi, dlatego zagłosuję na PO.
odpowiedz oceń komentarz 0 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ k987
ponad rok temu ocena: 57%  4
mamy demokrację, podobno, mi to nie przeszkadza, choć i tak nie wiem co tam wiesza, nie kazdy musi to czytać
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ M
ponad rok temu ocena: 47%  3
Nawiedzony moher?A ty kim jesteś?TVNOWCEM?Tzw.mohery,to przewaznie ludzie starsi,styrani życiem i po przeżyciach komunistycznej niewoli,kto nie szanuje starszych,sam nie będzie miał szacunku w sędziwym wieku.Możesz się nie zgadzać z poglądami tych ludzi,ale szanuj je,bo inaczej Polska stoczy się po równi pochyłej.
odpowiedz oceń komentarz 7 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rudolf
ponad rok temu ocena: 43%  2
Gdzie jest straz miejska?????To jest zasmiecanie srodowiska!!!!Zlikwidowac SM!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 6 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ powiec
ponad rok temu ocena: 38%  1
Oj tam to pewnie jakiś nawiedzony moher z wypranym przez RM czy TV Trwam mózgiem;) Nie ma co robić zamieszania, nie pierwszy nie ostatni POkój z nim!;)
odpowiedz oceń komentarz 8 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.