› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wojciech Penkalski musi przeprosić Karolinę Motykę-Kozioł

› wybory 2015 ponad rok temu    13.10.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 3 ocen 4 / 50%
A A A
zdjęcie poglądowezdjęcie poglądowe fot. archiwum elblag.net

Poseł Wojciech Penkalski musi przeprosić Karolinę Motykę-Kozioł startującą w wyborach do parlamentu. Dzisiaj, Sąd Okręgowy w Elblągu uznał, że Penkalski pomówił kandydatkę publikując nieprawdziwe informacje na jej temat. Orzeczenie nie jest prawomocne. Penkalski zapowiada apelację.

Dzisiaj, przed Sadem Okręgowym w Elblągu odbył się proces Wojciecha Penkalskiego. Posła w trybie wyborczym pozwała kandydatka startująca do parlamentu z listy z komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość Karolina Motyka-Kozioł. Sprawa dotyczyła postów Wojciecha Penkalskiego zamieszczonych w popularnym serwisie Facebook.

Według Motyki-Kozioł poseł pomówił ją rozpowszechniając nieprawdziwe informacje na temat jej powiązań rodzinnych i działalności w Lokalnej Grupie Rybackiej "Zalew Wiślany". Penkalski miał w ten sposób zdyskredytować kandydatkę w oczach wyborców, narazić ją na utratę zaufania i poddać w wątpliwość jej działalności w ramach stowarzyszenia.

Po rozpatrzeniu sprawy sędzia Arkadiusz Fall uznał, ze treści publikowane przez Wojciecha Penkalskiego stanowią materiał wyborczy, a wypowiedzi dotyczące Karoliny Motyki Kozioł stawiają ją w negatywnym świetle i zmniejszają szanse na uzyskanie pozytywnego wyniku wyborczego.

Sędzia zobowiązał Wojciecha Penkalskiego do opublikowania oraz nieusuwania przez co najmniej 24 godziny od momentu opublikowania, na stronie głownej swojego oficjalnego profilu na portalu Facebook, przy nieograniczaniu kręgu odbiorców, oświadczenia w formie przeprosin. Zakazał także publikowania i dalszego rozpowszechaniania w jakiejkolwiek formie, nieprawdziwych informacji jakoby wnioskodawczyni przyznawała bądź uczestniczyła w przyznawaniu środkjów pieniężnych pochodzących ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka"Zalew Wiślany" członkom swojej rodziny.

Sąd oddalił wniosek kandydatki związany z zamieszczeniem przeprosin w prasie drukowanej oraz wpłatę 10 tys. zł na cele charytatywne. Wyrok jest nieprawomocny.

O komentarz do dzisiejszego orzeczenia sądu poprosiliśmy Wojciecha Penkalskiego, niestety zwykle chętny do rozmowy przed kamerą poseł, dzisiaj nie chciał skomentować decyzji sądu. Parlamentarzysta przysłał smsa, w którym informuje, że wypowie się po orzeczeniu sądu wyższej instancji.

Wszystko wskazuje, ze spór przed sądem z kandydatką do parlamentu nie będzie jedynym jaki czeka w najbliższym czasie Wojciecha Penkalskiego. Jak informują przedstawiciele Lokalnej Grupy Rybackiej "Zalew Wiślany" wybiórcze publikacje posła na Facebooku związane ze stowarzyszeniem naraziły organizację na utratę zaufania w związku z czym zamierzają dochodzić swoich praw w sądzie.

Źródło: TVBRANIEWO24.pl

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jaja
ponad rok temu ocena: 71%  3
mina bohatera 3-go planu, bezcenna....
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ v1
ponad rok temu ocena: 82%  2
Pani Karolina nie powinna brać pod uwagę głosu byłego kryminalisty.Jego słowa sa ważne pod celą. W normalnym społeczeństwie taki gostek powinien trafic w niebyt......czego mu z całego serca życzę.
odpowiedz oceń komentarz 9 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Braniewiak
ponad rok temu ocena: 82%  1
Był poseł i 25 będzie już po pośle. Będzie można zaśpiewać ,,..ale to już było i nie wróci więcej..). Tak to jest panie pośle, pycha kroczy przed upadkiem i nie można przeżyć, że Pani Karolina będzie posłem z Braniewa. Zamiast się cieszyć, że braniewianka ma szansę to jak zwykle wszystkim kłody pod nogi. Oj zazdrość to nieładna cecha.
odpowiedz oceń komentarz 9 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.