› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Zaklej kontrkandydata

› wybory 2015 ponad rok temu    6.10.2015
Bartłomiej Ryś
komentarzy 14 ocen 6 / 100%
A A A
 fot. Bartłomiej Ryś

Do wyborów pozostało 18 dni. Kampania wyborcza już ruszyła. Oznacza to, że na ulicach Elbląga pojawiły się banery, ulotki, plakaty. Na razie nie jest ich jeszcze zbyt dużo, ale już teraz widać, że niektórzy kandydaci lubują się w... zaklejaniu innych.

Banery, ulotki i plakaty wyborcze to nieodłączne elementy każdej kampanii wyborczej. Mają wpłynąć na tych wyborców, którzy jeszcze nie do końca wiedzą, na kogo zagłosować. Zapamiętujemy twarz, nazwisko i ewentualnie numer startowy. Na banerach nie ma miejsca na programy wyborcze. Zazwyczaj znajdziemy na nim krótkie hasło, które prezentuje kandydata.

I tak Jerzy Wcisła deklaruje, że do Warszawy zawiezie nasze, elbląskie problemy. Jacek Protas jest „skuteczny dla regionu”. Piotr Cieśliński to poseł, który firmuje się pod hasłem „Zmiana warty – Czas na młodych”. Znalazło się również miejsce dla Ewy Kopacz jako „silnej gospodarki – wyższe płace”.

Banery to nie wszystko. Platforma Obywatelska zdecydowała się reklamować na kilku dość, delikatnie mówiąc, rzucających się w oko samochodach. Jest to m.in. duży, czerwony Hummer.

Jeden z banerów Jerzego Wcisły, kandydata na Senatora, zawisł w „doborowym” towarzystwie sklepu „Sex & Broń”.

Do wyborów pozostało 18 dni, jednak już dziś widać, że niektórzy kandydaci zaklejają się wzajemnie. Pod Jerzym Wilkiem znaleźliśmy plakat Elżbiety Gelert – więcej w galerii.

Warto również się pochylić nad plakatem wyborczym „Elżbieta Gelert 2.0”. Czy z punktu widzenia informatyka oznacza to, że poprzednia kadencja pani poseł była wersją wstępną (Beta? Alfa? 1.0?) ?

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (14)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Marian
  ponad rok temu ocena: 0%  14
  Panie Ryś przestań pan darmowej reklamy PIS. Cały Elbląg już zaklejony.
  odpowiedz oceń komentarz 0 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ CzoTeBraniewiaki??
  ponad rok temu ocena: 33%  13
  A Pani Kozioł, powinna się nazywać Baran, kto zakleja obwieszczenia prezydenta na słupach należących do Urzędu Miasta ?????
  odpowiedz oceń komentarz 1 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PiS&love
  ponad rok temu ocena: 67%  12
  W tym miejscu warto również zaprezentować elblążan z PiS: 1. Lońka Krasulski - elblążanie nie wiedzią jak wyglądam ale jestem kumplem Jarka wiec i tak na mnie zagłosują. 3. Jerzy Wilk - za słaby na prezydenta, może na posła się nada. Człowiek o bogatym słowniku, zwłaszacza łaciny podwórkowej. Łączy w sobie kulturę osobistą i duszę romantyka gdyż koleżankom z Rady Miasta proponował pocałunki, dzienw troszkę że w jego własną d...., ale nie mnie oceniać. Anna Ziembla - kobiecie wieku się nie wypomina jednak nie jest to zmiana na młodsze. Kobieta aktywna na fb, zamieszcza wiersze, które mają być instrukcją dla innych dot. tego jak odpowiadać na głupie wpisy. czekam zatem z niecierpliwością a odpowiedź, użyjcie innego wierszyka bo ten już znam na pamięć. Jeśli nie bedziecie wiedzieli co napisać, stare dobre: komuch, pedał, złodziej, rusek, żyd zawsze działa :)
  odpowiedz oceń komentarz 4 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PanKracy
  ponad rok temu ocena: 67% 11
  Jurkowi należy się dieta poselska i kasa na biuro poselskie jak psu kość i już! Zostawcie go w spokoju, facet zrobił karierę tuż przed emeryturą, a wy się go czepiacie!
  ~ Ciechan
  ponad rok temu ocena: 0%  10
  Jeszcze dwa tygodnie a Elblążanie odsuną od władzy zdegenerowaną i wypaloną partię władzy pod nazwą PO. Osobiście zagłosuję na PiS nie bojąc się Kaczyńskiego i Macierewicza. Bardziej obawiam się premierzycy Kopacz zarządzającą POlską przez kolejne lata, kolejnych afer, przekrętów i kolesiostwa.
  odpowiedz oceń komentarz 0 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PanKracy
  ponad rok temu ocena: 67% 9
  Masz rację piSowskie przekręty i afery będą git po robione w imię Prawa i Sprawiedliwości i zgodne z katolicką nauką kościelną! Buhahahahaha
  ~ jasio
  ponad rok temu ocena: 0%  8
  Ale i tak CIEMNY LUD kupi obietnice POpaprańców
  odpowiedz oceń komentarz 0 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ elblążanin
  ponad rok temu ocena: 0%  7
  platrorma ci złodzieje mają dużo kasy nawet wczoraj jeżdziły rowery w nocy z światełkami diodowymi z literami na każdej szprysze na kołach z napisami"elżbieta gelert"
  odpowiedz oceń komentarz 0 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ hania
  ponad rok temu ocena: 50%  6
  PRACA, nie obietnice - ciekawe!, a tak łatwo przychodzi zwalnianie ludzi!
  odpowiedz oceń komentarz 3 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PanKracy
  ponad rok temu ocena: 50% 5
  Co by o Jurku nie mówić sporo się musiał napracować, żeby zrobić karierę w stylu sławnego Dyzmy. Od kierownika magazynu w Spółdzielni Niewidomych na salony najjaśniejszej RP jako poseł a w przyszłości może nawet jako minister :) buhahahaha!
  ~ miernota do potęgi
  ponad rok temu ocena: 50%  4
  Szok, szok, szok. Od dzisiaj jesteście portalem, który będę włączał jako trzeci a nie jako pierwszy. I waszym zmartwieniem jest to, żebym nie zaczął włączać jako piąty....lub wcale.
  odpowiedz oceń komentarz 4 4
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ elblażanka
  ponad rok temu ocena: 63%  3
  Zdejmijcie to , bo to jest darmowa reklama dla PIS.
  odpowiedz oceń komentarz 5 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wniosek
  ponad rok temu ocena: 60%  2
  To obietnice,a nie praca ! Chyba Ten pan zapomniał , bo kiedyś proponował prace dla młodych z dojazdem do Gdańska. Tylko, że teraz nie napisano, gdzie ta praca - w Anglii, czy w Niemczech. Tak to ja tez potrafię.
  odpowiedz oceń komentarz 9 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kast
  ponad rok temu ocena: 75%  1
  Gicior tekst. Hummer? No tak... "bliżej ludzi", ale jednak w pancerzu. Wyższe płace 2.0 i młodość/piękność jako najlepsiejsza kompentencja do sprawowania władzy. jezus, jak ja lubię wybory.
  odpowiedz oceń komentarz 6 2
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.